Foto: ProPaintball, Pexels

Zvyknete sa počas sychravých dní nudiť? S týmito indoor aktivitami sa dozaista nebudete.

Ak patríte k tým ľuďom, ktorí počas škaredých, zamračených, upršaných či chladných dní nevedia čo s programom, nezúfajte. Našťastie nám 21. storočie a život v mestách ponúka širokú ponuku indoorových aktivít. Nezdá sa vám? Pri týchto 8 činnostiach na pocit nudy určite zabudnete. 

Mystery dinner – Vražda u Baťu

Túžili ste za mlada po kariére Sherlocka Holmesa či Hercule Poirota? V Brainteaselave, jednotke na trhu escape room-ov a urban hier v našom hlavnom meste, si tento sen môžete splniť celkom jednoducho. Okrem niekoľkých rôznych escape room-ov tu totiž nájdete aj menej známy, no nemenej zaujímavý formát zábavy – mystery dinner.

Foto: Brainteaselava

Mystery dinner je živá roleplay hra, počas ktorej majú návštevníci vyriešiť kuriózny zločin. Každý hráč zohráva v príbehu svoju špecifickú úlohu, každý je podozrivý, no nikto nevie, kto je aj skutočne vinný. Spájaním súvislostí, kreativitou a využívaním dôvtipu a komunikačných schopností, je úlohou každého nájsť páchateľa a súčasne sa aj vyhnúť vlastnému podozreniu. V Brainteaselave si mystery dinner môžete zahrať na tému Vražda u Baťu, ktorej príbeh vás zavedie do 12. júla roku 1935.

Okrem Mystery dinner ponúka Brainteaselava aj zábavu v štýle escape room. Scenáre Jánošíkov poklad či V pazúroch ŠtB zábavnou formou približujú históriu Slovenska a na portály Tripadvisor patria k najlepšie hodnotením aktivitám indoorovým aktivitám v Bratislave.

Web: www.brainteaselava.sk

Instagram: @brainteaselava_escaperoom

Adresa: Palisády 59, Bratislava

Foto: Brainteaselava
Foto: Brainteaselava

Escape room – Tajomstvo Nikola Teslu

Escape room je v posledných rokoch vo svete veľmi obľúbenou indoorovou urban aktivitou. Táto zážitková hra je určená pre skupiny ľudí. Tí sú zatvorení v tematickej miestnosti a ich úlohou je v určenom časovom limite vyriešiť zadané úlohy, ktoré preveria ich intelekt, šikovnosť, dôvtip aj schopnosť spolupracovať. Na Slovensku ich nájdete mnoho, zvýšenú pozornosť si nepochybne zaslúži napríklad bratislavské Questum.

Foto: Questum

V bratislavskom centre escape room-ov s názvom Questum, môžete zažiť celkom štyri rôzne príbehy. Okrem Strašidelných príbehov Socializmu, Prekliatia Mayov či Tajomného laboratória a napríklad aj Tajomstvo Nikola Teslu. Posledná spomínaná úniková miestnosť vás zavedie na začiatok 20. storočia priamo do laboratória jedného z najslávnejších fyzikov všetkých čias. Na vyriešenie záhady a získanie tajomstva Nikola Teslu však máte iba 60 minút. Myslíte, že sa vám to podarí?

Web: www.questum.sk

Instagram: @questum_escaperoom

Adresa: Záhradnícka 72, Bratislava

Foto: Questum
Foto: Questum

Laser Game

Ešte pred niekoľkými rokmi sme ju poznali len zo seriálov či filmov. Laser Game však konečne dovialo aj ku nám na Slovensko a zahrať si ju môžete hneď na niekoľkých miestach našej krajiny.

Napríklad v srdci stredného Slovenska, v Banskej Bystrici, kde túto formu zábavy ponúka Laser Arena. Súboj v tmavej aréne so špeciálnymi vestami, vďaka ktorej táto aktivita nebolí a podobne ako paintball či airsoft, je zábavnou aktivitou pre všetky vekové kategórie. V Banskej Bystrici si môžete vychutnať celkom tri herné scenáre, no nájdete tu aj novinku v podobe virtuálnej reality. Tá spočíva vo virtuálnom sete HTC Vive s dvoma ovládačmi a pohybovými senzormi, vďaka ktorým budete váhať či stojíte stále pevne na zemi, alebo sa nachádzate v celkom inom svete.

Web: www.laserarenabb.sk

Instagram: @laserarenabb

Adresa:  Zvolenská cesta 177 , Banská Bystrica

Foto: Laser Arena Banská Bystrica
Foto: Laser Arena Banská Bystrica

Zábavu s laserovými zbraňami nájdete napríklad aj v Prievidzi či v Bratislave. Práve tu má totiž svoje pobočky centrum Laser Wars. To ponúka až 12 rôznych herných scenárov inšpirovaných klasikami ako Counter Strike či Medal of Honor. Nechýbajú klasické deathmatche, capture the flag či scenár so zombie apokalypsou. Mnohých možno priláka realistickejšia podoba zbraní, postapokalyptické prostredie s veľkou rozlohou alebo možnosť vymeniť lasertag za airsoft či paintball.

Web: www.laserwars.sk

Facebook: facebook.com/LaserWarsSlovensko

Adresa:  Ciglianska cesta 3, Prievidza/Vajnorská 108, Bratislava

Foto: LaserWars
Foto: LaserWars

TeamUp

TeamUp to je jedinečný zábavný, adrenalínový a športový park pod jednou strechou. Ak chcete voľný čas stráviť aktívne, potom je TeamUp geniálnou voľbou či už ide o rodiny s deťmi, partiu priateľov alebo aj pracovné teambuildingy, keďže hru môže hrať naraz až 80 ľudí. Hra totiž nepozná jednotlivcov, treba pri nej vždy spolupracovať a spočíva v prekonávaní rôznych prekážok, úloh a miestností.

Foto: TeamUp

V TeamUp-e nájdete zábavu na v priemere 2-3 hodinky. Zdolať musíte celkom 20 miestností a úloh, pričom máte na výber niekoľko rôznych úrovní obtiažnosti tak, aby si na svoje prišli všetky kategórie návštevníkov. V TeamUp-e síce potrápite svoju fyzičku, no využijete pritom aj vlastný intelekt, komunikačné schopnosti, psychickú odolnosť a tímového ducha.

Web: www.teamup.sk

Instagram: @teamup.sk

Adresa:  Studená 4/B (OC STYLA), Bratislava

Foto: TeamUp
Foto: TeamUp

Paintball

Paintball počas zimných mesiacov? V bratislavskom ProPaintball to možné je a to dokonca na ploche 4000 m². Už ste o nich zrejme počuli. Vášniví hráči paintballu a airsoftu sa už pred 10 rokmi rozhodli ponúknuť svoju aktivitu aj širšej verejnosti. Dnes ich centrum patrí k najobľúbenejším a najznámejším urban indoor aktivitám v hlavnom meste a rozhodne stojí za vašu návštevu.

Foto: ProPaintball

ProPaintball svojim zákazníkom ponúka aj outdoor arénu, počas zimných mesiacov sú však na návštevu vhodnejšia Urban area a Snow Arena. Prvá spomínaná ponúka postapokalyptické mestské prostredie typické industriálnymi prvkami a autentickými prekážkami. Snow Arena je novinkou, miestom, kde žiadna kamufláž nepomôže a kde je potrebné zvoliť celkom novú taktiku. Ak patríte k fanúšikom počítačovej hry Counter Strike, potom vám Snow Arena rozhodne pripomenie známu mapu fy_snow.

Web: www.propaintball.sk

Instagram: propaintball_sk

Adresa:  Urban&Snow Arena – Údernícka 10, Bratislava

Foto: ProPaintball
Foto: ProPaintball

Bedminton

Krytý bedmintonový kurt pre verejnosť nájdete v každom väčšom meste na Slovensku. Nebuďte voči tejto aktivite skeptickí. Ak si bedminton spájate skôr s relaxačným „pinkaním“ na kúpalisku či na pláži, rýchlo na túto predstavu zabudnite. Zahrať si bedminton na skutočnom kurte v krytej hale ponúka celkom nový športový rozmer. Počas zimných mesiacov je bedminton rozhodne vynikajúcim aktívnym odpočinkom a možnosťou rozhýbať svaly, ktoré ste od leta takmer vôbec nepoužili.

Foto: Ilustračné (Frame Harirak/Unsplash)

Lezecké steny

Ak patríte k nadšencom adrenalínových aktivít, vysokohorskej turistiky a vždy ste pri sledovaní dokumentov o zdolávaní vysokých štítov túžili po rovnakom dobrodružstve, počas zimných mesiacov rozhodne navštívte niektorú z umelých lezeckých stien na Slovensku. V našej krajine ich možno nájsť mnoho, každá je niečim špecifická, no všetky sa stretávajú v spoločných charakteristikách. Pri tejto aktivite si siahnete na dno svojich fyzických síl, dokonalo vyčistíte hlavu a určite to nebudete ľutovať.

Foto: Ilustračné (Pexels)

Bowling

Ideálna aktivita na strávenie príjemného večera, ktorú počas leta využíva minimum ľudí. Ak sa vám počas zimných dlhých večerov už nechce sedieť doma a neviete kam vyraziť s rodinou či priateľmi, bowling vás na pár hodín určite rozptýli. Či už ste súťaživý typ alebo to zoberiete ako možnosť stráviť aktívne čas so svojimi blízkymi, táto aktivita, ktorej korene siahajú 4-tisícky rokov do minulosti zrejme naplní vaše očakávania.

Foto: Ilustračné (Benjamin Faust/Unsplash)

Plávanie

V drvivej väčšine slovenských miest nájdete krytú plaváreň prístupnú aj širokej verejnosti. Množstvo ľudí však na túto aktivitu akoby zabúda. Najmä v zimných mesiacoch je však pre človeka nadmieru prínosná. Plávanie, ktoré zapája takmer každý sval na našom tele, je počas obdobia „hibernácie“ vynikajúcou voľbou ako stráviť voľný čas aktívne. Navyše, návšteva plavárne vás bude stáť len pár eur a väčšina plavární okrem športu ponúka aj relaxačné aktivity.

Foto: Ilustračné (Chris Blonk/Unsplash)
Tento článok vznikol v spolupráci s vybranými prevádzkami indoorových aktivít.

Najnovšie články