Foto: Unsplash

Ľuboš Belko / / News
Nemeckí piloti tento rok odmietli letieť viac ako 200-krát. Všetky prípady sa týkajú deportácie neúspešných žiadateľov o azyl.

Piloti, ktorí odmietli absolvovať lety do Afganistanu priznali, že majú strach prevážať migrantov na územie, kde zúri vojna a je plné násilia. Zároveň vyjadrili obavy o bezpečnosť pasažierov pri preprave. Nemecko síce Afganistan považuje za „bezpečnú krajinu pôvodu,“ to však nič nemení na veci, že hrozba tu stále pretrváva a s ňou idú ruka v ruke ozbrojené konflikty. Medzi januárom a septembrom 2017 bolo zrušených 222 letov z čoho 140 malo štartovať na letisku vo Frankfurte.

Väčšinu letov zrušili piloti z nemeckej spoločnosti Lufthansa a jej dcérskej spoločnosti Eurowings. „Rozhodnutie neprepraviť pasažiera vždy záležalo len na pilotovi a konkrétnom prípade,“ povedal hovorca Lufthansa Michael Lamberty. „Pokiaľ má pilot dojem, že bezpečnosť letu je ohrozená, má plné právo na odmietnutie transportu pasažiera,“ dodal Lamberty pričom apeloval na myšlienku, že tieto rozhodnutia nemá v rukách spoločnosť.

Lufthansa

Nemeckom v skutočnosti prešlo viac žiadostí o azyl, ako vo všetkých ostatných štátoch Európskej únie. Eurostat, agentúra vytvárajúca európske štatistiky prezradila, že nemecký federálny úrad pre migráciu a utečencov spracoval v prvom polroku tohto kalendárneho roka takmer 400-tisíc žiadostí o azyl.

Aktualizácia 6.12.2017 o 21.00 hod: Nadpis a úvodná časť článku boli na základe nových informácii upravené.

Pozri aj: Šialená a nebezpečná cesta na francúzsky ostrov mizne dvakrát do dňa pod hladinou oceánu

independent.co.uk
0
Komentovať (0)