Foto: unsplash/ Ave Calvar

Pandémia koronavírusu ovplyvnila naše životy spôsobmi, o ktorých sme ani nesnívali.

Čelíme situáciám, nad ktorými mnohí z nás doteraz nemuseli ani len premýšľať. Sme nútení k improvizácii a čoskoro k nej zrejme bude nútená aj nemecká zoologická záhrada. Tá totiž už nemá čím kŕmiť svojich obyvateľov.

Zvieratá nemajú čo jesť

V súčasnej situácii sa odporúča ostať doma. Aj keď počasie láka, mnohé zariadenia, ako napríklad zoologické záhrady, trpia. Bez návštevníkov totiž nemajú príjem a bez príjmu niet za čo nakúpiť potravu pre zvieratá. Ako informuje portál LAD Bible, jedna z nemeckých zoologických záhrad sa preto čoskoro bude musieť uchýliť k nemilému riešeniu a mäsožravé zvieratá nakŕmiť inými zvieratami zo zoo.

Pre nemecký portál Welt sa vyjadrila riaditeľka zoologickej záhrady, Verena Kaspari, ktorá hovorí, že zamestnanci už boli nútení vytvoriť zoznam zvierat, ktorý určí, ktoré budú musieť byť obetované medzi prvými. Toto riešenie je však zúfalé a zoologická záhrada sa k nemu uchýli až vtedy, keď nebude mať inú možnosť. V súčasnosti sa snažia zvieratá presťahovať na miesto, kde o ne bude patrične postarané. Ani to však nie je jednoduché vzhľadom na to, že cez uzavreté hranice štátov sa nedostanú ani zvieratá.

Foto: unsplash

Zoo žiada o pomoc štát, ale aj verejnosť

Okrem iných zvierat v tejto zoo žije aj najväčší polárny medveď Nemecka a nakŕmiť tak veľké zviera nie je jednoduché. Navyše, aj tulene či tučniaky zjedia denne obrovské množstvo rýb, ktoré musí zoologická záhrada zabezpečiť. Kaspari dodáva, že krajným riešením je zvieratá uspať, aby nehladovali a netrpeli. K tomu sa však zoologická záhrada zatiaľ odmieta uchýliť.

O pomoc požiadala už aj vládu a aj miestnych obyvateľov vyzvala, že ak môžu, nech zvieratám pomôžu. Ďalším problémom je mentálny stav zvierat. Tie sú totiž zvyknuté denne vídať ľudí, súčasná situácia teda predstavuje stres aj pre ne.

LadBible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )