Foto: Twitter (BiologistDan)

Ľuboš Belko / / News
Organizácia aktivistov Sea Shepherd Global bojuje proti každoročnému lovu veľrýb na Faerských ostrovoch.

Sea Shepard nazýva túto udalosť nezmyselným vraždením, čo im rozhodne nemôžeme upierať. Na fotografiách, ktoré organizácia uverejnila, sa nachádzajú stovky veľrýb a delfínov. Tie migrovali smerom k pobrežiu a následne boli brutálne zavraždené. Pobrežie bolo obklopené svetlo-červenou vodou, zaplnenou množstvom mŕtvych, (ešte stále) krvácajúcich zvierat s množstvom rezných rán a vybratými vnútornosťami.

Preto upozorňujeme predtým, než budete pokračovať, že sa v článku nachádza niekoľko fotografií, ktoré bude väčšina ľudí považovať za nepríjemné. Fotografie vyhotovili aktivisti zo Sea Shepard Global, ktorí tu boli v úlohe turistov, aby pozorovali a dokumentovali priebeh tejto nechutnej udalosti. Vláda Faerských ostrovov prehlasuje, že táto tradícia je obhájiteľná. Tvrdia, že zabezpečuje stovky kilogramov potravy a rôznych iných zdrojov.

Organizácia Sea Shepherd Global si však myslí niečo iné. Právom tradíciu označujú za barbarské a nezmyslené vraždenie. Jej členovia zaznamenali množstvo lovov, ktoré sa odohrali v júli a septembri tohto roka. Tvrdia, že tento rok sa ukázal ako najbrutálnejší z hľadiska histórie. Potvrdili to aj obyvatelia Faerských ostrovov. Aktivisti tiež dodávajú, že tu bolo zavraždených viac ako 1 691 delfínov a grínd (zviera, ktorého nižšou klasifikáciu je aj delfín dlhoplutvý, v angličtine je známe ako pilot whale).

Toto množstvo morských zvierat bolo zavraždené v 24 rôznych lovoch. Zatiaľ čo sa migrujúce veľryby a delfíny približujú k pobrežiu, rybári ich pomocou lodí zhromažďujú do skupín čo najbližšie k súši. Neskôr sú vyhnané takmer na breh, kde sú zabité kopijou. Vláda faerských ostrov aj napriek tomu, ako očividne je tento čin brutálny, nechutný a chorý, stále obhajuje jeho zmysel.

Zástupcovia organizácie Sea Shepard zájdu kamkoľvek, len aby vykreslili negatívny obraz o Faerských veľrybých lovov. Hovoria o ňom ako o barbarskom, zbytočnom, zlom a bláznivom akte, čím faerských ľud označujú za sadistických psychopatov so zámerom zvýšiť voči ním hnev a nesúhlas. Každý veľryba zabezpečí našim komunitám stovky kilogramov mäsa a tuku, ktoré by v inom prípadne bolo dovezené.

Je pravda, že množstvo zvierat, ktoré sa tu masovo zabije, v skutočnosti činí necelé percento svetovej populácie. Aj tak to však nikomu nedáva právo na to, aby vyvražďoval celé rodiny a kolónie zvierat, ktoré migrujú. Tým spôsobom je zneužitý ich prirodzený pohyb v prospech ľudí, čo rozhodne nie je v poriadku.

Pozri aj: Kruté týranie, ktoré sa len tak nevidí. Bezcitný muž hádzal úbohého psa do rozbúreného ľadového mora

independent.co.uk
0
Komentovať (0)