Foto: Wikimedia.org

Milujete cestovanie, no zdá sa vám, že za každú pamiatku, ktorú chcete vidieť, musíte zaplatiť veľmi vysokú čiastku? Tieto pamiatky majú svoje dvojičky, ktoré môžete navštíviť úplne zdarma!

Milovníci cestovania by mali zbystriť pozornosť. Obľúbené pamiatky, ktoré pozná každý po celom svete, majú aj svoje dvojičky, kde chodí len málo ľudí a to najdôležitejšie, sú zdarma. Žiadne vysoké poplatky či dlhé státie v rade vám tak nehrozí. 

Koloseum v Ríme – Koloseum v Pule

pixabay.com

Rím je známy najmä vďaka svojmu koloseu, ktoré navštevuje viac ako milión turistov ročne. Práve z tohto dôvodu si môžete byť takmer istí, že najmä počas letných prázdnin si budete musieť na exkurziu vystáť veľmi dlhý rad. Čo tak sa tomuto vyhnúť a pozrieť si nádherné koloseum v Pule? Tento starý chorvátsky amfiteáter nie je až tak populárny ako ten rímsky, a preto si ho budete môcť v pokoji pozrieť.

Katedrála Notre-Dame – Katedrála Amiens

wikimedia.org

Keď sa pozriete na to, ako vyzerá katedrála Notre-Dame v Paríži a katedrála v Amiens, len ťažko nájdete rozdiel. Obe gotické pamiatky sa nachádzajú vo Francúzsku, no jedna je menej známa. V okolí katedrály Notre-Dame nájdete mnohých turistov najmä vďaka románu „Chrám matky božej“ od Victora Huga. Síce v meste Amiens nie je katedrála taká populárna, môžete si byť istí, že si ju užijete ešte viac, ako tú známejšiu.

Machu Picchu – Isla del Sol

Terraced gardens on Isla del Sol, Lago Titicaca

Machu Picchu je veľmi obľúbené miesto vďaka jeho kráse a histórií. Nie je tu však žiadna voda či jedlo a počet turistov je obmedzený. Okrem toho, návšteva tohto miesta je veľmi drahá a únavná. Ak nechcete utratiť veľmi veľa peňazí, no chcete vidieť krásne miesto, stavte na ostrov Isla del Sol v Bolívií.

Stonehenge – Avebury

Avebury 3

Stonehenge sa považuje za veľmi hodnotnú pamiatku, ktorá je veľmi obľúbená a často navštevovaná. Kameňov sa nemôžete dotýkať, nemôžete ísť ani dovnútra a pred dažďom sa tu nemáte kde skryť. Okrem toho, návšteva tohto miesta je veľmi drahá. 30 kilometrov od Stonehenge však nájdete veľmi krásne miesto Avebury, ktoré má takisto pôsobivú históriu a môžete ho navštíviť zdarma.

Petra – Lalibela

wikimedia.org

Mesto Petra vás pohltí svojou krásou a históriou, ktorú má naozaj bohatú. Všetko však môžu pokaziť davy turistov, ktorí sa hrnú odvšadiaľ. V Lalibele v Etiópií si však určite prídete na svoje. Môžete tu vidieť kostoly a katedrály vytesané do kameňa či kostol sv. Juraja, ktorý patrí medzi tie najkrajšie.

Angór Vat – Borobudur

Borobudur Sunrise

Donedávna bolo miesto Angór Vat opustené a bez jedinej živej duše. Dnes je to veľmi populárne miesto, do ktorého zavíta každoročne veľký počet turistov. Ak nechcete veľké davy ľudí, stavte na Borobudur v Indonézií.

Chrám Vasilija Blaženého – Chrám Kristovho vzkriesenia

wikimedia.org

Kostoly a katedrály sú najznámejšie symboly Ruska. Práve Chrám Vasilija Blaženého alebo po anglicky aj „Saint Basil’s Cathedral“ je veľmi obľúbeným miestom turistov. Len málo ľudí však vie, že v Petrohrade je ďalší kostol, ktorý vyzerá veľmi podobne.

Akropola v Aténach – Efez

wikimedia.org

Zrúcaniny starého mesta, pozostatky starých divadiel a chrámy s krásnymi stĺpmi sú spojené najmä s Gréckom. Ak sa aj tu chcete vyhnúť mnohým turistom, choďte radšej do susedného Turecka, kde nájdete staroveký Efez.

Golden Gate – 25 de Abril

wikimedia.org

Existuje mnoho mostov, ktoré sú krásne, no len pár z nich je tak populárnych, aby o nich vedel celý svet. Medzi tie najpopulárnejšie patrí napríklad Golden Gate. Ten má síce mnoho dvojčiat, no tá najvernejšia kópia sa nachádza v Portugalsku. Má názov 25 de Abril a je omnoho bližšie ako Golden Gate.

Big Ben – Parliament Hill

wikimedia.org

Chcete navštíviť trochu iný Big Ben, kde nie je každý deň viac ako tisícka turistov? Stavte na Kanadu, ktorá má vlastnú vežu s hodinami. Je veľmi podobná ako tá v Londýne a má názov Parliament Hill.

Rokfortská stredná škola – Univerzita v Černoviciach

wikimedia.org

Bonus na záver je najmä pre milovníkov Harryho Pottera. Túžite po škole, ktorá by sa aspoň trochu podobala tej v známych knihách a filmoch? Jednu sme našli v meste Černovice na Ukrajine. Nielen zvonku, ale aj zvnútra sa táto univerzita veľmi podobá Rokfortu, do ktorého chodil Harry.

Pozri aj: 10 naozaj divných vecí, ktoré sú zakázané v rôznych krajinách sveta

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)