Foto: NASA JPL (Caltech)

NASA má pre nás veľké oznámenie.

Fanúšikovia sci-fi, nadšenci vesmíru, amatérski astronómovia a vedci v pravom slova zmysle, držte sa. NASA sa už čoskoro chystá oznámiť niekoľko noviniek, ohľadom prieskumu v oblasti mimozemského života. Novinky sa budú týkať najslávnejšieho mesiaca planéty Jupiter, ktorý je známy pod názvom Europa. Všetko sa dozvieme dnes, 14. mája o siedmej večer, stredoeurópskeho času.

Priamy prenos noviniek môžete sledovať na niekoľkých miestach, ako napríklad na NASA TelevisionFacebook LiveTwitch TVUstreamYouTubeTwitter/Periscope. Novinky budeme samozrejme aktualizovať aj na našej stránke. Pokiaľ by ste mali v čase priameho prenosu nejaké otázky priamo na zamestnancov NASA, môžete tak urobiť pomocou hasthagu na Twitteri – #askNASA. Hneď na počiatok vás však musíme sklamať. Novinky sa nebudú týkať skutočných mimozemšťanov, ako E.T. alebo Votrelec.

V skutočnosti pôjde o novinky z mesiaca Europa, pod ktorého hrubou ľadovou vrstvou sa nachádza slaný oceán. To by mohla byť predzvesť nového života. Nič zatiaľ samozrejme nie je potvrdené, no pre viac noviniek z tejto oblasti určite sledujte stránky NASA a aj interez.sk. Konferenciu budeme sledovať.

jupiter-moon-europa

Už v roku 2022 plánuje NASA smerom k mesiacu Europa vyslať sondu, ktorá by ho mala preskúmať bližšie. Úlohou sondy bude Europu preskúmať a priniesť dôkazy o možnom vzniku života. Táto misia by mohla zahŕňať aj automatizované vozidlo podobné Mars Roveru. To by malo mesiac Europa preskúmať do ešte hlbších detailov. Čo však ľudstvo už o tomto mieste vie sa dozvieme len za niekoľko hodín. Zostaňte naladení!

Pozri aj: Konečne vieme, ako vyzerá Jupiter vo vnútri. Sonda Juno poslala na Zem cenné dáta o zložení najväčšej planéty Slnečnej sústavy

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)