foto: YouTube

Naďa / / Film
Sex, erotika či iná sexuálna orientácia sú citlivými témami, na ktoré si netrúfne úplne každý. Niekedy je však stávka na takúto tému tým správnym krokom a zaujímavé postavy celý film jemne okorenia.

Vo filmoch môžeme vidieť veľmi veľa zaujímavých postáv, ktoré nás ohromia a len tak ľahko na ne nezabudneme. Inokedy sú to postavy, ktoré celému filmu dajú úplne iný dej, okorenia ho a stane sa tak majstrovským dielom. Práve niektoré filmy s témou transsexualizmu, patria medzi najlepšie hodnotené snímky, ktoré sa za posledné desaťročia dostali do kín. Toto je 10 najlepších filmov o transsexuáloch. 

Obdivuhodný boxer (2004)

V roku 2004 vznikol film na motív skutočného príbehu boxerky Parinyí Charoenphol. Táto modelka, herečka a boxerka sa narodila ako muž, no už vo veľmi mladom veku cítila, že chce byť ženou. Práve vďaka boxu dokázala pomôcť nielen rodine, ale aj sama sebe. Za zarobené peniaze si zaplatila plastickú operáciu na premenu pohlavia. Zaujímavý film, v ktorom môže divák vidieť kontrast v podobe krásnej ženy a tvrdého športu, vás určite nadchne.

In a Year With 13 Moons (1978)

Film režiséra Fassbindera s názvom „In a Year With 13 Moons“ hovorí príbeh o transsexuálnej hlavnej postave s menom Elvíra. Ak čakáte šťastný koniec, sklameme vás. Príbeh ukazuje posledných pár dní života Elvíry, ktorá spácha samovraždu. Celý film sa zameriava na zobrazenie sexuálnej identity z iného pohľadu, osamelosť a zúfalstvo mnohých ľudí, ktorí sú od nás trochu odlišní.

Hedwig and The Angry Inch (2001)

Tento film ukazuje Hedvig, silnú, sebavedomú a energickú ženu, ktorá spolu so svojou kapelou vyrazí na turné po Amerike. Počas svojej dobrodružnej cesty rozpráva svoj život a dáva tak divákom pohľad na komplikovanú zmenu rodovej identity. Hedvig je veľmi silná osobnosť, na ktorú len tak nezabudnete.

Môj ružový život (1997)

Úplne iný pohľad na transsexualizmus môže dať divákovi film „Môj ružový život“, ktorý sa zameral na hľadanie skutočnej identity v mladšej generácií. Hlavná postava je mladý chlapec Ludovic, ktorý sa túži stať dievčaťom a nechápe dospelých, prečo s tým nesúhlasia. Krásny príbeh o mladom chlapcovi, ktorý túži byť iný, vás určite chytí za srdce.

Dobrodružstvá Priscilly, kráľovnej púšte (1994)

Už podľa názvu môžete uhádnuť, že film bude trochu bláznivý s veľmi silnými osobnosťami. Hlavné úlohy zohrávajú dvaja transvestiti a jeden transsexuál, ktorí sa zo Sydney rozhodli ísť v autobuse menom Priscilla, cez púšť do austrálskeho vnútrozemia. Chcú totižto v malom mestečku predstaviť svoju show. Táto komediálna dráma vás dostane najmä vďaka zaujímavému humoru a tolerancií k sexuálnym menšinám.

Dánske dievča (2015)

Dej filmu „Dánske dievča“ z roku 2015 je zasadený do dvadsiatych rokov minulého storočia. Hlavná postava, Einar Weger, patrí medzi najlepších dánskych maliarov tejto doby. Práve vďaka jednej príhode, ktorá ho spojila so ženským svetom, cíti intenzívne spojenie a túži sa stať ženou. Krásny film inšpirovaný skutočným príbehom a ukazuje túžbu stať sa ženou.

Transamerika (2005)

Hlavná úloha Sabriny, priniesla herečke Felicity Huffman  Zlatý glóbus. Už len tento fakt naznačuje, že sa môžete pripraviť na perfektný film s veľmi silným príbehom. Dej filmu je o Sabrine, ktorá si šetrí peniaze na to, aby mohla ísť na operáciu a mohla sa tak stať konečne skutočnou ženou. Problém nastane až vtedy, keď zistí, že má syna. Komediálna dráma má niekedy až trpký humor, ktorý vás pobaví, no zároveň vám ukáže aj realistický pohľad na svet.

Chlapci neplačú (1999)

Silný emocionálny dopad bude mať na vás film „Chlapci neplačú“, ktorý rozpráva pravdivý príbeh o Brandonovi, transsexuálnom chlapcovi, ktorý bol znásilnený a zabitý násilníkmi, ktorí nedokázali pochopiť jeho odlišnosť. Hlavnú postavu si zahrala skvelá Hilary Swank, ktorá zosobňuje Brandona s úctou a dôstojnosťou.

Všetko o mojej matke (1999)

Veľkolepý film režiséra Pedra Almodóvara hovorí príbeh o Estebanovi, chlapcovi ktorý zomrel a zanechal list otcovi, s ktorým sa nikdy nevidel. Jeho matka sa vydá po stopách svojho bývalého muža a snaží sa tak nájsť transsexuála, ktorý si hovorí Lola. Zaujímavý španielsky film ukazuje transsexualitu z úplne iného uhla pohľadu.

Klub poslednej nádeje (2013)

Film s názvom „Klub poslednej nádeje“ v hlavnej úlohe s Matthewom McConaughey je plný emócií a určite si ho radi pozriete niekoľkokrát. Dej je zasadený do roku 1985 a hlavnú úlohu tu zohráva Ron. Ten od lekárov zisťuje, že má AIDS a neostáva mu viac ako 30 dní života. V tejto dobe lekári ešte nevedeli, ako proti tejto chorobe bojovať, a tak ho posielajú domov, kde má prežiť svoje posledné dni. Ron to však nevzdáva, bojuje so všetkými lekármi a úradmi a hľadá riešenie na čiernom trhu, odkiaľ lieky pašuje. Práve tu spoznáva svojho nového spojenca Rayona, transsexuála, ktorý má rovnakú diagnózu, ako on.

Pozri aj: Nahota, sex a rúhanie sa Bohu. 10+ najlepších filmoch o náboženských sektách a kultoch

thecinemaholic.com
0
Komentovať (0)