Foto: Wikimedia (U.S. Department of State)

DiCaprio vyzbieral opäť úctyhodnú sumu.

Hollywoodsky lámač srdcí, sa v priebehu rokov stal tvárou záchrany našej planéty. Bolo to len krátko potom, čo sa stal vďaka roli Jacka v Titanicu, keď sa DiCaprio začal zaujímať o osud našej planéty a založil nadácia Leonarda DiCapria (LDF). A táto nadácia, dnes už 44 ročného herca, podporila záchranu našej planéty vo väčšej miere, ako si uvedomujeme.

Od jej počiatku totiž podporila už viac ako 200 rôznych environmentálnych projektov a stále pokračuje. Na 20. výročí založenia hercovej nadácie sa zišli hviezdy ako Arnold Schwarzenegger, Madonna, Tobey Maguire či Ellen DeGeneres. Práve tu DiCaprio oznámil, že do každého zo šiestich projektov nadácie poputuje 11 miliónov, čo dohromady predstavuje sumu presahujúcu 100 miliónov dolárov.

NASA/Goddard/Rebecca Roth

DiCapriove projekty sa zameriavajú na ochranu životného prostredia, ochranu oceánov, klimatické zmeny, práva domorodcov, genderové práva a inovatívne riešenia. „Keď som túto nadácia založil, bol to jednoduchý nápad, pomocou ktorého sme chceli financovať projekty, ktoré robia vo svete najväčšiu zmenu,“ povedal DiCaprio na výročnej oslave. „Sme nesmierne hrdí, že to robíme už 20 rokov.

publicdomainfiles (US Department of State)

Od roku 1998 sa nadácii podarilo podporiť 200 projektov na každom kontinente tejto planéty, v každom oceáne, pričom zameranie bolo cielené na ohrozené druhy, obnoviteľnú energiu, klimatické zmeny a práva domorodcov.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )