Foto: AdMe.ru

branči / / Série
Slnko, voda, pláž alebo hory a turistika sú prvou predstavou príjemnej dovolenky.

Nerušené chvíle oddychu a pokoja sa ale môžu zmeniť na nočnú moru, pokiaľ vám počas cestovania na letisku zmizne batožina. Ak ste vášnivý cestovateľ alebo sa onedlho chystáte na dovolenku, mali by ste si prečítať nasledujúce triky, ktoré vám pomôžu v tejto nepríjemnej situácii.

Aj napriek mnohým opatreniam a zaužívaným postupom sa bohužiaľ stále vyskytnú prípady stratenej batožiny. Nie je to príjemný pocit, keď vám predstavu skvelej a dlho očakávanej dovolenky razom zmietne pod koberec strata kufra. Nasledujúce tipy by ste v tejto situácii mohli potrebovať ako soľ.

Zbavte sa starých štítkov

Foto: Pixabay.com

Áno, zbieranie nálepiek a štítkov z rôznych krajín je dlhodobým a obľúbeným trendom u mnohých vášnivých cestovateľov. Papierové spomienky na kufri s názvami rôznych letísk a krajín sú síce peknou spomienkou, no môžu vám sťažiť nájdenie batožiny v prípade, že sa stratí. Veľmi ľahko sa môže stať, že kvôli spleti štítkov vaša batožina pocestuje do inej krajiny. Na svojom kufri si preto nechávajte vždy len aktuálne „vizitky“ s miestom a dátumom, ktorý platí pre danú cestu. V prípade straty tak batožina oveľa rýchlejšie nájde svojho majiteľa.

Zaregistrujte sa vopred

Foto: Pixabay.com

Aj samotní zamestnanci letísk tvrdia, že najčastejšou príčinou straty batožiny je neskorý príchod na registráciu. Nenechávajte si preto check-in na poslednú chvíľu. Čím skôr všetky potrebné záležitosti vybavíte, tým lepšie. Pri príchode v hodine dvanástej  je väčšia pravdepodobnosť, že najmä vo veľkých letiskách váš kufor nebude mať možnosť prekonať spleť obrovského množstva batožiny na pásoch.

Spýtajte sa na štítok s nápisom „Krehké“

Foto: Pixabay.com

Je to veľmi obľúbený trik najmä medzi vášnivými cestovateľmi, ktorí zdieľajú svoje rady na internete. Zamestnancovi, ktorý má na starosti váš kufor povedzte, že veci vo vnútri sú veľmi krehké, vďaka čomu môžete obdržať príslušný štítok. Ten je vstupenkou, ktorá vašej batožine zabezpečí šetrné zaobchádzanie a váš kufor bude navyše na vrchole všetkej prevážanej batožiny.

Neplňte kufor „do prasknutia“

Foto: Pixabay.com

Ako priznal sám zamestnanec letiska, nie vždy sa s batožinou zaobchádza šetrne. Pri enormnom množstve kufrov  je potrebný ich rýchly presun, kvôli čomu pri ich prekladaní využívajú maximálnu silu. Nie je zámerom niečo pokaziť, no preplnený kufor sa pod vplyvom množstva nárazov ľahšie roztrhne alebo otvorí. Iste by ste nechceli prísť o cenné zabalené veci, ktoré z kufra vypadnú.

Použite farebný, no nie drahý kufor

Foto: Pixabay.com

Je to jednoduchý psychologický fakt. Už na oko drahý kufor môže prilákať pozornosť zlodejov, ktorých je všade požehnane. V prípade, že je váš kufor čierny, ako väčšina batožiny všetkých cestujúcich, ľahko si ho môže niekto pomýliť a vaša batožina sa tak dostane do rúk neznámych ľudí. Nepoužívajte tak vyslovene drahé kúsky, no ani šedé myši.

Použite ochrannú fóliu alebo kryt

Dnes sú dostupné ochranné kryty v rôznych farbách a vzoroch. Nie len že svoju batožinu poľahky spoznáte, je aj chránená pred prípadným otvorením zlodeja.

Poistite si cennú batožinu

Foto: Pixabay.com

Z času na čas sa stane, že je obsah kufra alebo i celá batožina odcudzená. V prípade, že si v nej nesiete drahé veci, nechajte si ich postiť. Vyhnete sa tak prípadu, keď za veci, ktorých cena sa pohybuje v stovkách eur dostanete nízke odškodné rátané v desiatkach.

Kúpte si GPS lokátor

Ak ste už zažili stratu batožiny, okúsili ste na vlastnej koži nepríjemnosť situácie. Zadovážte si teda GPS lokátor, ktorý je vhodný i pre tých, ktorí sa o svoju batožinu veľmi boja. Tento prístroj pomôže určiť súradnice pomocou satelitu a túto informáciu odovzdá priamo vám na telefón alebo email. Využite tak technologický rozmach vo svoj prospech.

Aj keď je dobré poznať nasledujúce triky, veríme, že počas vášho cestovania nebudete musieť riešiť stratu batožiny.

Pozri aj: Svoj let hľadajte 2 mesiace pred výletom. 5 spôsobov na kúpu letenky za cenu lístkov do kina

babskeveci.sk (Jana L), adme.ru
0
Komentovať (0)