Foto: imgur.com

katka / / Veda
Na pobreží sa objavil tento zvláštny tvor a nikto nevedel povedať, čo to je.

Po tom, ako na pláži v Kalifornii vyplávala podivná bytosť, nikto nedokázal uhádnuť, čo to je. Podivné zviera našli na pláži v Malibu. Odhad bol, že ide o prerastenú bezfarebnú mušľu, no potvrdiť to nikto nevie.

Na sociálnych sieťach sa objavila fotografia s otázkou, čo to vlastne je. Podľa odhadov tento tvor váži asi toľko, čo novonarodené dieťa. „Váži to asi 3 kilogramy a meria vyše 12 centimetrov.“ Mnohí špekulovali, že ide o istý druh gigantického morského slimáka, no pri pohľade na ďalšie fotografie to nebolo možné potvrdiť.

Can anyone tell me what this is? Other than an organ?

Anyone have any idea what this is?!

Po pridaní fotiek na stránku morských biológov, odpovede boli mnoho vedeckejšie a dokonca sa im možno aj podarilo vyriešiť túto hádanku. Podľa jedného z prispievateľov tejto stránky ide o dlhého mŕtveho morského zajaca. „Ako morský biológ som ich už videl mnoho. Čím dlhšie sú mŕtvi, tým zvláštnejšie vyzerajú. Tá veľká svalovitá noha je pre nich dosť charaktristická.

Scott A-P Muzlie / Wikimedia Commons
„Mike“ Michael L. Baird / Wikimedia Commons

Hoci nie je úplne jasné či to skutočne je morský zajac, zdá sa, že je to najvážnejší kandidát. Ich výskyt je známy na západnom pobreží Spojených štátov a Mexika. Tiež môžu narásť do pomerne veľkých rozmerov, pričom tento jedinec je ešte celkom malý. Maximálna zaznamenaná dĺžka je až 75 centimetrov s váhou až 7 kilogramov.

Pozri aj: Príroda nám pomáha. Vedci objavili baktériu, ktorá požiera plast v oceánoch

iflscience.com
0
Komentovať (0)