Foto: Profimedia

Nikto našťastie neprišiel o život.

Na parkovisku pred nemocnicou v talianskom Neapole vznikol v piatok obrovský kráter. Udalosť sa stala skoro ráno, vďaka čomu sa nikomu nič nestalo a škoda je iba materiálneho charakteru.

Hasiči zatiaľ nemajú presný dôvod toho, ako 20 metrov hlboký kráter vznikol. Niektorí obyvatelia údajne počuli výbuch, no nie je jasné, či ho počuli pred alebo až po vytvorení krátera.

Výbuch alebo infiltrácia vody

Talianske médiá hovoria o prípadnom výbuchu plynového potrubia, ktoré sa v tých miestach nachádza.

Náčelník hasičov Ennio Aquilino pre taliansku televíznu stanicu SkyTG 24 povedal, že implóziu mohla spôsobiť infiltrácia vody pod zemou v dôsledku nedávnych silných dažďov.

Foto: TASR

Bez zranení

V jame ostalo niekoľko vozidiel, uviedla agentúra DPA. Zranenia osôb úrady nehlásili. Po prípadných uviaznutých osobách pátrali v priebehu piatkového predpoludnia záchranné zložky so psami. Z diery na ploche približne 500 štvorcových metrov stúpal dym. Hasiči popreli špekulácie, že výbuch bol dôsledkom úmyselného činu.

Regionálny guvernér sa podľa miestnych médií vyjadril, že bývanie pre pacientov s COVID-19 otvoria v priebehu niekoľkých dní, po tom, čo obnovia prívod vody a elektriny. O tie prišla aj nemocnica, záložné systémy jej však dovolili pokračovať v činnosti.

0
Uložiť článok
Komentovať