Foto: Sasha Ilic/Facebook

Pri prerábaní domu sa našla časová kapsula stará 22 rokov.

Časové kapsule sú u ľudí veľmi obľúbené a vďaka nim si môžu aj po rokoch pripomenúť dávno zabudnuté udalosti. U iných však možno slúžia ako istý spôsob predvídania budúcnosti, keďže informácie si môžete uschovať dlhú dobu a po čase tak overiť, či ste hádali správne. Väčšinou ide o zaujímavú zábavku, no v niektorých prípadoch až o desivo presnú predpoveď.

Asi málokto z nás sa považuje za veľkého mudrca a je pravdepodobné, že si to v roku 1995 nemyslel ani Greg Wilkinson. Vtedy totiž napísal list, v ktorom sa snažil predvídať, čo sa môže stať v blízkej budúcnosti a doslova ho pochoval do steny svojho domu v Sydney v Austrálii. Hoci nepredpokladal, že sa Donald Trump stane prezidentom alebo že Británia bude chcieť odísť z Európskej únie, jeho odhady boli celkom presné.

Greg začal tým, že napísal koľko stojí chlieb, mlieko a že tento list napísal na jeho laptope 486 s 8mb RAM a 240 MB pevným diskom, čo bola na tú dobu to bola jedna z najnovších vychytávok. V krátkosti ešte spomenul momentálnu politickú situáciu a trendy a začal svoju predpoveď. Až prekvapivo správe vytušil, že sa islam stane v najbližších rokoch ideologickým problémom, čím sa radikalizuje spoločnosť a všetko vyústi do nezmyselnej globálnej „svätej vojny“, pričom každá strana si myslí, že je nábožnejšia ako tá druhá. Musíme však brať do úvahy, že to písal roky pred pádom dvojičiek a s tým spojené boje amerických jednotiek v Afganistane a Iraku.

Správne odhadol aj Čínu a jej ekonomický rozmach. „Čína sa viac demokratizuje a stane sa z nej ekonomická superveľmoc. Amerika bude jej najväčším obchodným partnerom a ak sa rozhodnú, že chcú viac miesta, myslím si, že Austrália bude ich ďalší cieľ.“ Hoci nie všetko z toho je pravdivé, nemôžeme ignorovať obrovský skok, aký má Čína za sebou. Keď Greg písal svoj list, Čína bola za Talianskom,Brazíliou, Francúzskom, Nemeckom a Japonskom z pohľadu ekonomiky. Dnes je za Spojenými štátmi druhá.

Grega sa podarilo vystopovať na Facebooku, čo ho mierne zaskočilo. Sám totiž predpokladal, že list sa objaví až okolo roku 2060. Svoje predpovede ho však potešili a dúfa, že sa ešte do svojho starého domu vráti a s terajším majiteľom si dá pivo.

Pozri aj: Okradla zlodeja. Majiteľka bicykla si „ukradla“ naspäť svoj bicykel potom, čo ho našla na predaj na internete

indy100.com
Príbehy
0
Komentovať (0)