Foto: Wikimedia (Kristoferb)

Ľuboš Belko / / News
To, koľko jedla a vody pasažier skonzumoval nie je jasné,

Vedci z univerzity v Sydney robili prieskum pohodlia pasažierov počas dlhých letov. Jeden konkrétny prípad ich však úprimne šokoval, keďže v lietadle, smerujúcom z Londýna do Perthu sedel pasažier, ktorý sa z miesta ani raz nezdvihol. A to dokonca ani preto, aby využil toaletu.

Dobrovoľníci, ktorí leteli s aerolíniami Qantas mali na sebe nasadenú technológiu, ktorej úlohou bolo meranie pocitov úzkosti, ovplyvňovanie spánkových fáz a zotavovanie sa z dlhého letu. Každé zariadenie, ktoré bolo na pasažiera pripevnené, bolo skontrolované dvakrát, aby sa vedci uistili, že funguje správne. „Jeden prípad nás skutočne prekvapil. Tento konkrétny pasažier sa cítil natoľko pohodlne, že neurobil jediný krok,“ povedal vedúci štúdie, Stephen Simpson.

Qantas

Úlohou vedcov bolo skúmať dôsledky pásmovej choroby. Ide o nepríjemné pocity a rozhodenie organizmu po prekročení časových pásiem. V skratke hovoríme o narušení biorytmu v dôsledku dlhej cesty. Vedci skúmali to, nakoľko pásmová choroba súvisí s obezitou, kardiovaskulárnymi ochoreniami a cukrovkou, keďže chceli zistiť, či sa nájde spojitosť medzi „chorobami životného štýlu“ a pásmovou chorobou.

Unplanned ride in Airbus 380

Vedcom nie je jasné, ako to, že sa tento pasažier zo svojho miesta nezdvihol ani raz, no vysvetlení, ktoré nás napadajú je hneď niekoľko. Jedno z nich je, že si pasažier obliekol plienku, možno z pocitu nutnosti, možno si chcel z vedcov vystreliť, alebo zo stresu užil tak silné lieky, že celú 17 hodinovú cestu prespal. V každom prípade však tento prieskum dokazuje jedno, a to, že aerolínie Qantas majú čertovsky pohodlné sedačky.

Podľa toho, koľko toho priemerný dospelý človek skonzumuje sa môže líšiť aj jeho potreba využitia toalety. Zvyčajne však musí ísť dospelý človek močiť zhruba sedemkrát denne.

Pozri aj: Nakázal mu to samotný Boh. Svojrázny kazateľ chce od svojich fanúšikov vyzbierať viac ako 46 miliónov eur na štvrté súkromné lietadlo

independent.co.uk
0
Komentovať (0)