Foto: Jeffrey Stockbridge (Kensington Blues)

Philadelphia je mesto, ktoré sa na prvý pohľad javí celkom zvyčajne.

Ba priam by sa dalo povedať, že na prvý pohľad ju prehliadnete. Toto nevýrazné mesto v americkom štáte Pensylvánia však toho ukrýva celkom dosť. Je to práve toto mesto, kde sa nachádza legendárny zvon slobody – jeden z mnohých symbolov amerického patriotizmu. Taktiež tu nájdete Rockyho schody, miesto kde sa nakrúcala významná scéna z filmu Rocky. A taktiež tu stojí aj socha postavy Silvestera Stallona v nadživotnej veľkosti. 

To však nie je všetko. Philadelphia má totiž aj svoju odvrátenú stránku. Toto zrejme platí pri každom meste, či už sa to týka Spojených štátov alebo Európy. Nič nie je tak perfektné, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Jedno z týchto miest práve vo Philadelphii zdokumentoval fotograf menom Jeffrey Stockbridge. Ten sa skrz objektív pozrel na každodennú realitu miesta známeho ako Kensington Avenue.

Táto ulica sa nachádza na severe Philadelphie. Tiahne sa naprieč tromi míľami, teda v prepočte dosahuje necelých 5 kilometrov. Je neslávne známa vysokou kriminalitou, veľkou mierou užívania drog a dostupnou prostitúciou. Na tomto mieste to kriminalitou doslova prekvitá. Avšak aj ľudia žijúci tu sú stále ľuďmi a vy sa môžete na ich osudy pozrieť cez Jeffreyho oči, vďaka jeho citlivým a osobitým snímkam, na ktorých pracoval šesť rokov. Jeho jedinečný projekt dostal názov Kensington Blues.

Cieľom mojej práce je umožniť ľuďom stotožniť sa s ostatnými tou najľudskejšou cestou. Bez ohľadu na akékoľvek predsudky či zaužívané rozdiely.

(Fotografie sú uverejnené s láskavým dovolením autora)

Pokiaľ sa vám Jeffreyho práca páči, môžete ju mať aj doma a zároveň ho tak podporiť kúpou jeho knihy s rovnomenným názvom Kensington Blues.

Pozri aj: Pôrod a o chvíľu sex so zákazníkom. Prostitútka sa vrátila do práce iba 30 minút po tom, ako sa jej narodilo dieťa

kensingtonblues.com, boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)