Foto: Facebook.com (Mestské lesy v Bratislave)

V bratislavských mestských lesoch postavili druhý domček na strome.

Nachádza sa v lokalite Dlhé lúky, v lese nad studničkou Pod Dubmi. Situovaný je na duboch, vo výške zhruba štyri metre nad zemou. Je o niečo väčší ako prvý domček na Kačíne a je plánovaný pre štyri osoby. Záujemcom, ktorí v ňom chcú zažiť noc v korunách stromov a uprostred prírody, bude prístupný od 15. júla.

Stavba bola dokončená minulý týždeň a momentálne prebieha jeho zariaďovanie. V domčeku bude manželská posteľ, jedna poschodová posteľ a chýbať nebude ani kúrenie. Na jeho výrobu bolo použité drevo z borovice, smreku a smrekovca.

Domček na duboch.Mestské lesy v Bratislave dokončievajú pre svojich návštevníkov druhý domček na strome. Záujemcovia o prenocovanie si môže rezervovať termín už od 15.7.2017. Tešíme sa na Vás :-).

Posted by Mestské lesy v Bratislave on Freitag, 16. Juni 2017

„Domček je situovaný vo svahu, takže z terasy poskytuje aj zaujímavé výhľady na okolie. V blízkosti je malá lúka, studnička a piknikové miesto s ohniskom. Cieľom je ponúknuť ľuďom netradičný zážitok, počas ktorého je možné jedinečným spôsobom vnímať všetkými zmyslami okolitú prírodu a tak hlbšie spoznať les,“ priblížila pre TASR to povedala Jana Znášiková z Mestských lesov v Bratislave.

Prvý domček, ktorý otvorili minulý rok v októbri, pri chate pod Kačínom, je rezervovaný cez víkendy až do konca augusta. V tomto mesiaci sú už zarezervované aj termíny počas pracovného týždňa.

Mestské lesy v Bratislave majú v pláne postaviť aj domček na vode. „Vybrali sme veľmi peknú lokalitu  na umelej vodnej nádrži v lokalite u Slivu. Termín zhotovenia tohto domčeka nie je ešte presne stanovený, veríme že sa nám ho podarí zrealizovať na budúci rok,“ podotkla Znášiková.

Pozri aj: Obchvat Bratislavy odhalil najväčší archeologický nález za posledné desaťročia

TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)