Foto: Wikimedia (Sevrein)

Chceli ste niekedy vlastniť zámok ako z rozprávky od Disneyho?

Teraz máte šancu. Nový crowdfoundingový projekt chce zachrániť francúzsky zámok Ebaupinay a jeho autori si na to zvolili skutočne zaujímavý postup. Za venovanie istej čiastky peňazí ponúkajú podiel na jeho vlastníctve.  Projekt organizuje startup Dartagnans v spolupráci s rehabilitačnou asociáciou Adopte un chateau.

Autori zároveň umožnia investorom rozhodovať nad tým, ako bude zámok po rekonštrukcii vyzerať. Tí, ktorí do zámku investujú, taktiež získavajú právo nazývať sa francúzskym lordom. Samozrejme len neoficiálne.

Dartagnan už podobný projekt zorganizoval v roku 2017, kedy sa tomuto startupu podarilo získať na svoju stranu 27 910 internetových používateľov zo 115 rôznych krajín. Romain Delaume, zakladateľ organizácie Dartagnan prezradil, že papiere o vlastníctve sa podpísali v marci tohto roku a veľká časť z investorov sa dobrovoľne podujala aj na prácach počas rekonštrukcie. Takto sa podarilo zachrániť stredovekú pamiatku vďaka kolektívnej pomoci.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Muriel (@muriel2710),

Zámok Ebaupinay bol postavený niekedy v 14. až 15. storočí a nesie sa v neskorom gotickom štýle. Oficiálne bol vyhlásený za pamiatku v roku 1898, čomu však predchádzalo jeho čiastočné vyhorenie počas Francúzskej revolúcie. Investície začínajú približne na 50 eurách, no cieľom je vyzbierať sumu blížiacu sa k 800-tisíc eurám. Autori projektu dúfajú, že následne zámok pritiahne 50 až 60-tisíc návštevníkov ročne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Muriel (@muriel2710),

cnn
Príbehy
0
Komentovať (0)