Foto: Youtube ( Hans Stjernswärd)

Tvorcovia sa v tomto prípade s divákom maznať nebudú.

Film The Farm bude debutovým dielom režiséra Hansa Stjernswärda, ktorý si pre nás prichystal poriadne prekvapenie. Za prvé preto, že na filme sa pracovalo od roku 2013 a len málokto o tom tušil. Za druhé preto, že ako už samotný trailer nasvedčuje, bude to poriadne nechutné. A môžeme dúfať, že aj poriadne dobré.

Iste si aj vy pamätáte na ľudskú stonožku a jej nechutnosti. Áno, je to jeden z hororov, na ktoré sa spomína len veľmi ťažko a opakované sledovanie sa neodporúča. Na podobnom koncepte svoje dielo stavia aj Hans, avšak nič sa tu nebude zošívať. Svojim prvým snímkom naráža na konzumáciu mäsa a nehumánne zaobchádzanie so zvieratami.

V traileri môžeme vidieť mladý pár na ceste, ktorý sa zastaví v reštaurácii a nám sa naskytne pomalý, až podivne desivý záber na smažiaci sa tučný burger a kus slaniny. Mladý pár je neskôr unesený gangom na farmu, kde sa s ľuďmi zaobchádza rovnako nehumánne, ako sa na bitúnkoch zaobchádza so zvieratami. Tu sú držaní v klietkach, neskôr zabití a naporcovaní.

Tvorcovia nás pravdepodobne nebudú trestať kopou jump-scarov ani napätím. Skôr budeme vystavovaní nechutným scénam a množstvu nepríjemných situácii, preto je The Farm len pre silnejšie žalúdky. Ak však viete oceniť túto punkovú myšlienku, ktorá bojuje proti masovému vyvražďovaniu zvierat, film si určite užijete.

Pozri aj: Zabudnite na množstvo techniky a drahé vybavenie. Týchto 5 fantastických filmov bolo nakrútených na iPhone

aintitcool.com, Noizz.sk
0
Uložiť článok
Komentovať