BULP je alter ego Sama Štefanca, mladého nádejného producenta elektronickej hudby a občasného DJ-a. Vo svojej hudbe organicky prepája svojím pôvodom rôznorodé zvuky a hudobné...

BULP je alter ego Sama Štefanca, mladého nádejného producenta elektronickej hudby a občasného DJ-a. Vo svojej hudbe organicky prepája svojím pôvodom rôznorodé zvuky a hudobné nástroje s dôrazom na silnú melódiu, ovplyvnený tvorbou Moderat, Mount Kimbie či Bonobo. Po úspešnom, pozitívne ladenom singli Far light prichádza jeho debutové EP!

Endian EP predstavuje zmes melodických liniek a úderných rytmov, melancholických aj pozitívnych motívov. Nahrávka obsahuje 5 skladieb, každú s osobitým výrazom a štýlom. Téma, ktorá ich všetky spája sú životné cesty – nachádzajú sa tam skladby opisujúce hrejivý pocit, kedy je svetlo na konci tunela na dohľad, ako aj skladby približujúce pocit úzkosti spojený s neschopnosťou sa pohnúť ďalej od problémov. Hudobná inšpirácia prišla vždy nečakane, no väčšinou bola spojená s procesom spájania zvukov a nástrojov najrôznejšieho pôvodu – elektronicky vygenerované zvuky, akustické nástroje, či rôzne sample. Nečakaný výsledok týchto kombinácii častokrát posunul vývoj tvorby vždy iným smerom.

bulp (3)

O vokály sa postarala autorova sestra a výnimočná speváčka Jana Štefancová a samotný BULP. Ich nahrávanie prebehlo v štúdiu Men-at-sound v Trenčíne, mastering nahrávok si vzal na starosť Tom Karásek Gargle & Expel Studio v Dubline. Autorom artworku EP je samotný BULP pod supervíziou štúdia Fluidum.

Endian EP vychádza ako free download vo formátoch MP3 / FLAC / AAC / WAV a vo veľmi limitovanom náklade na 12-palcovom vinyle. Súbory na stiahnutie ako aj platne je možno získať prostredníctvom BandCamp profilu autora a zo stránok oboch vydavateľstiev.

[youtube whEaqlYcWGs 720 410]

Pilotný singel Far Light sa medzičasom dočkal aj vizuálneho spracovania. Video bolo natočené v chátrajúcich Grösslingových kúpeľoch v Bratislave v réžii Marty Prokopovej a Michala Blaška. Do ústrednej postavy bola obsadená nórska študentka a tanečníčka Magdalene Solli. Konceptom celého videoklipu je zachytenie pocitu tápania v tme a hľadania vzdialeného svetla.

Release party debutu Endian EP prebehne 3.10. v priestoroch Coffee Sheep v Trenčíne, okrem BULP zahrajú aj Foolk a Kajzr.