foto: LadBible

Zistiť, že vo vašom dome je pavúčí votrelec, to je nepríjemná skúsenosť.

Zdá sa, že si nájdu akúkoľvek medzierku v podlahe, medzi dverami či pod strechou, cez ktorú sa akosi vždy dostanú dnu. A človek aby sa ich potom zbavoval. Niektorí na odstránenie pavúka použijú šálku alebo pohár, iní metlu a niektorí ho rovno usmrtia prvými novinami, ktoré im prídu pod ruku. Občas sa dokonca pritrafí niekto, kto neželaného obyvateľa nechá na pokoji v nádeji, že nakoniec odíde sám.

Niekto zas zájde tak ďaleko, že použije oheň. Väčšina arachnofobikov občas zo žartu povie, že by bolo lepšie nechať svoje obydlie zhorieť než sa vyrovnávať s pavúkom, tento muž to vzal trochu príliš doslovne. Rozhodol sa, že najlepším spôsobom na odstránenie pavučín je vypáliť ich pomocou fakle. Áno, čítate správne. Použil fakľu.

Chápeme že nie každý vníma pavúky ako neškodné priateľské stvorenia, ale toto je ako priniesť si raketomet na súboj s nožmi. Nie je žiadnym prekvapením, že pavučiny vzbĺkli a rozpútal sa požiar. Muž napokon musel z domu zachraňovať nie len seba, ale aj postaršiu dámu. Tá bola ošetrená na mieste po tom, čo utrpela drobné poranenia.

S ohňom bojoval tucet hasičov po dobu takmer 12 minút. Keď svoju prácu skončili, z domu ostali len obhorené steny. Muž a žena sa takto stali bezdomovcami, aj keď im pomoc ponúkla organizácia Červený kríž.

Nanešťastie, toto nebol prvý prípad, kedy niekto na zbavenie sa tvora s 8 nohami použil otvorený oheň. Istý muž zo Seattlu si vyrobil fakľu zo zapaľovača a farby v spreji, aby sa neželaného hosťa vo svojom dome zbavil.

Hovorca požiarnikov zo Seattlu sa k danej situácii vyjadril: „V žiadnom prípade nenabádame ľudí k tomu, čo urobil tento muž. Ten totiž za pomoci spreja a zapaľovača podpálil stenu a oheň sa o chvíľu rozšíril aj na strop. Existujú aj omnoho bezpečnejšie a efektívnejšie spôsoby, ktorými sa dá pavúkov zbaviť.“
V návale paniky sa občas každému môže stať, že sa nezachová práve najrozumnejšie. Isté však je, že by ste na zabíjanie pavúkov jednoznačne nemali používať oheň v uzavretých priestoroch a v blízkosti horľavých materiálov. Tento muž si bizarným spôsobom spôsobil škodu 60-tisíc dolárov, čo je v prepočte vyše 51 tisíc eur.

Ako hasiči podotkli, pavúka sa teda určite zbavil. Varujeme, nepokúšajte sa pavúkov upaľovať vo svojich domácnostiach.

Pozri aj: Čínski farmári objavili na poli kompletnú kostru mýtického draka. Mnohí obyvatelia veria že je skutočná, my v tom však máme jasno

ladbible
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy