Foto: youtube.com

Čoraz viac cirkusov po celom svete zvieratá zo svojich predstavení vypúšťa.

Zdá sa však, že Rusko sa nepoučilo. V jednom z cirkusov z Petrohradu stále vystupujú zvieratá, medzi nimi napríklad aj medvede. Jeden z medveďov bol nútený jazdiť na skateboarde a robiť iné kúsky, pričom si opatrovatelia vynucovali poslušnosť palicou. Samozrejme, medveď tento tlak neustál a napadol svojich opatrovateľov priamo pred divákmi, medzi ktorými boli aj malé deti.

Útok sa odohral v meste Olchovka v oblasti Volgogradu. Po tom, čo bol medveď zbitý palicou a napadol svojich opatrovateľov, sa zo všetkých strán ozývali zdesené výkriky. Svedkovia, ktorí všetko videli na vlastné oči, sa k útoku vyjadrili, že bolo očividné, aké je zviera nepokojné a nemá ani najmenšiu chuť byť na javisku. Už predtým bol medveď agresívny, keď ho však cvičiteľka udrela, prevládol inštinkt a zaútočil.

Okrem toho, v cirkuse neboli žiadne zábrany, ktoré by pred zúrivým medveďom ochránili publikum, keby sa vyrútil medzi ľudí. Napriek tomu, že útok všetkých vydesil, zdá sa, že opatrovateľ, ktorého zvalil k zemi, neutrpel žiadne vážne poranenia. Aj samotní diváci sa vyjadrili, že s medveďom bolo zaobchádzané kruto. Bol nútený liezť na rampu napriek tomu, že chcel odísť preč a ukryť sa pred zvedavými pohľadmi divákov. Cvičitelia ho však nenechali na pokoji, nechceli sklamať zvedavý dav, ktorý si za predstavenie zaplatil, a tak nútili medveďa k ďalším kúskom násilím a bitkou.

Jeden z miestnych obyvateľov, Nikolaj sa vyjadril, že napriek útoku, ostal cirkus aj naďalej v dedine. Miestni tam však už nechodia. Ľudia obchádzajú cirkusový stan s rešpektom a so strachom. Dúfajú, že miestne úrady zakročia čím skôr a situáciu v cirkuse preveria.

Len pred časom sa na Rusko spustila lavína kritiky za to, že medveď bol využitý ako atrakcia na pobavenie divákov pred futbalovým zápasom nižšej ligy. Medveď mal za úlohu nielen pobaviť divákov, ale aj priniesť loptu na ihrisko. Hovorkyňa PETA, Elisa Allen hovorí, že takéto držanie medveďov a ich využívanie na futbalových zápasoch a v cirkusoch nie je len neľudské, ale aj mimoriadne nebezpečné.

Napriek tomu, že medveď je národným symbolom Ruska, je načase, aby sa obyvatelia poučili. Medveď nie je hračka a ako národný symbol si nezaslúži takéto kruté zaobchádzanie. Zaslúži si rešpekt a úctu.

Pozri aj: Lovkyňa v Afrike chladnokrvne zastrelila žirafu. S úbohým zvieraťom víťazoslávne zapózovala, teraz čelí obrovskej kritike

ladbible
1
Uložiť článok
Komentovať