Foto: Wikimedia Commons

Ľuboš Belko / / News
Ak vás znepokojuje strata súkromia na internete, máme dobré správy.

Nástroj s názvom facebook privacy, ktorý môžete získať na stránke supremo.tv, vám povie koľko toho zdieľate s neželanými návštevníkmi. Keď zdieľate na Facebooku nejaký príspevok, samotná sociálna sieť vám poskytne množstvo funkcii ako svoju nástenku ochrániť pred očami cudzincov. Avšak pokiaľ si stále nie ste istí alebo s nimi neviete poriadne narábať, tento nástroj vám zaručene pomôže.

Začnete tým, že nástroju na tomto odkaze povolíte prístup k vášmu účtu. Znie to paradoxne, že by ste si malí chrániť súkromie tým, že k svojim údajom pustíte tretiu stranu, avšak stránka sa zaväzuje, že všetky záznamy, ktoré získa, zo svojich archívov vymaže. Očakávajte však zvláštne otázky typu, „Ako sa vám páčila návšteva Bojnického zámku pred 14 dňami?“ Ukáže vám vašu náhodnú fotku, miesto kde ste chodili do školy, meno vášho partnera či iné citlivé informácie.

Pixabay

Celý zmysel je taký, že nástroj sa snaží poukázať na to, že by sme si mali dávať pozor na to, čo zdieľame. „Po tom, čo toto okno zatvoríte, všetky informácie, ktoré sme získali vymažeme,“ uvádza Supermo. Táto stránka tiež vytvorila zoznam vecí, ktoré by ste nemali robiť. Napríklad by ste nemali zdieľať verejne fotky z dovolenky v čase keď nie ste doma. Zlodejom predsa skutočne netreba hovoriť kedy nie ste doma.

Pozri aj: Na krádež moderného auta stačí menej ako 6 sekúnd. Na Facebooku sa objavilo toto video, ktoré názorne ukazuje, ako to robia zlodeji

iflscience.com
0
Komentovať (0)