Foto: markiza.sk

Televízia bude zvažovať najvhodnejší formát tejto politickej relácie.

Diskusná politická relácia Na telo, ktorá dlhé roky predstavovala stabilnú súčasť programovej štruktúry Televízie Markíza a dlhodobo sa tešila veľkej diváckej priazni, teraz predčasne končí, informujú Aktuality.

Dramaturgické výzvy

Hoci si Na telo dávalo počas letných mesiacov vždy pauzu, tento rok sa tak udeje oveľa skôr ako zvyčajne a nie je jasné, či sa publicistická relácia Michala Kovačiča na jeseň ešte vráti. V poslednej dobe totiž čelila veľkým výzvam v podobe bojkotu vládnych politikov a televízia improvizovala, ako sa len dalo.

Po atentáte na Roberta Fica bol síce bojkot zo strany vlády miernejší, no škrt cez rozpočet spravila televízii napríklad neúčasť Matúša Šutaja Eštoka, ktorý sa v nej mal objaviť v nedeľu 19. mája, no na poslednú chvíľu zmenil svoj názor. Televízia teraz plánuje odvysielať posledné dve relácie a Na telo následne vylúči zo svojho programu.

„Vzhľadom na objektívne dramaturgické výzvy v posledných týždňoch a s tým súvisiacu potrebu zabezpečiť názorovú pluralitu budú tieto dve relácie pred voľbami do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v sobotu 8. júna 2024, poslednými v jarnej časti našej programovej štruktúry,“ povedal pre Aktuality.sk Lukáš Kočišek z PR stanice. Televízia vraj bude následne zvažovať najvhodnejší formát tejto politickej relácie.

Uložiť článok

Najnovšie články