facebook.com

/ 249 / katka
Tento chlapec patrí k malému percentu populácie s IQ väčším ako 140.

Hranica inteligenčného kvocientu, podľa ktorého vás môžu posudzovať ako génia, je číslo 140, vyššiu hodnotu má len 0,2% populácie. Len 11-ročný chlapec Arnav Sharma získal v inteligenčných testoch výsledok 162 – najvyššiu možnú hodnotu, akú dosiahnuť mohol. Je to o dva body viac, ako mal nemecký vedec Albert Einstein či svetoznámy teoretický fyzik Stephen Hawking.

Arnav z anglického Readingu dokázal urobiť testy bez akejkoľvek prípravy, ktoré pripravila Mensa, medzinárodná spoločnosť združujúca nadpriemerne inteligentných ľudí. „Vypracovanie testu mi zabralo asi dve a pol hodiny. Hoci som sa nepripravoval, nebol som z toho nervózny. Prekvapená bola najmä rodina, keď som im oznámil výsledky,“ hovorí Arnav, ktorý má indické korene.

Arnav Sharma: Ο 11χρονος που το IQ του ξεπερνά Άλμπερτ Αϊνστάιν και Στέφεν Χόκινγκ (βίντεο…

Geplaatst door ProNews.gr op vrijdag 30 juni 2017

Jeho matka si po prečítaní výsledkov spomenula na časy, keď bol ešte ako batoľa v Indii a jeho stará mama jej hovorila, že je výnimočný. Ona však tomu odmietala uveriť, myslela si, že jej chce len urobiť radosť. Pravdou však je, že už ako dva a pol ročný ukázal svoje matematické schopnosti. „Vedel narátať viac ako do 100. Vtedy som ho prestala učiť, pretože som si uvedomila, že pre neho čísla nekončia,“ spomína si jeho matka. Arnava už teraz bez akýchkoľvek skúšok prijali na dve internátne školy Eton College a Westminster. Obe sú veľmi prestížne a je ťažké sa na ne dostať.

Okrem vysokého IQ je aj celkom zdatný spevák a tanečník, čoho dôkazom bolo aj prebojovanie sa do semifinále súťaže Reading má talent na tancovanie keď mal len 8 rokov. Okrem toho má rád kódovanie, bedminton, hru na klavír, plávanie a čítanie. Má však aj talent na geografiu a už teraz dokáže vymenovať všetky hlavné mestá sveta.

Pozri aj: Mal halucinácie, bol posadnutý číslom 3 a potrpel si na hygienu. 9 šokujúcich faktov o Nikola Teslovi, ktoré ste určite nevedeli

futurism.com


Komentovať (0)