Foto: Warner Bros.

Naďa Černá / / Film
Film, ktorý vidíte v kine či na televíznych obrazovkách vyzerá síce perfektne, no predchádza tomu dlhé natáčanie a rôzne zaujímavosti, o ktorých možno ani neviete.

Pri nakrúcaní filmu sa občas stávajú aj zaujímavé veci, o ktorých mnoho ľudí ani len nevie. Náhody, vtipné historky či fakty, o ktorých ste možno ani len nepočuli, fascinujú divákov čoraz častejšie. Toto je 18 faktov o známych filmoch, o ktorých ste nevedeli.

It

Známy horor „It“ má hneď niekoľko zaujímavostí. Film bol natáčaný podľa románu Stephena Kinga, ktorý rozprával príbeh klauna. Ten sa zobúdzal každých 27 rokov. Najprv bol jeho román upravený na obrazovky už v roku 1990, no v plnej sile sa na ne dostal až o 27 rokov neskôr. Bill Skarsgard, ktorý si zahral hlavnú úlohu, mal počas natáčania 27 rokov.

Ostaňme však ešte pri tomto filme. Postava klauna bola inšpirovaná skutočným zabijakom a násilným mužom menom John Wayne Gacy. Ten sa obliekal za klauna a chodil na detské oslavy. Takisto bol známy tým, že zabával choré deti a získaval peniaze na charitu.

Tretím faktom, ktorý sa spája s týmto filmom je o chlapcovi menom Jackson Robert Scott. Má len deväť rokov a okrem hororu „It“ si zahral aj v seriáli „Živí mŕtvi: Začiatok konca“ či „Myšlienky vraha“. Aj napriek účinkovaniu v tomto žánri sa vôbec nebojí klaunov, zombie alebo vrahov a vždy sa teší, keď si môže zahrať nejakú úlohu.

Jurský park

Vo filme „Jurský park“ ste mohli počuť naozaj zaujímavé zvuky. V scénach, kde sa dinosaury medzi sebou „dorozumievali“, neboli vytvorené žiadne špeciálne zvuky. Bol to napríklad zvuk korytnačiek, ktorý vydávajú, keď sa pária.

Kráska a zviera

Film „Kráska a zviera“ z roku 1992 bol prvý animovaný film nominovaný na Oscara v kategórií „najlepší obraz“. Cenu však vyhral film „Mlčanie jahniat“.

Hore

Krásna rozprávka s názvom „Hore“ je známa najmä vďaka domčeku, ktorý sa vznášal pomocou balónov. Tých bolo presne 20622 kusov. V skutočnosti by však bolo potrebných až 20-30 miliónov balónov, ktoré by dom zdvihli. V mnohých scénach sa dokonca objavovalo len 10297 balónov.

Leví kráľ

Mnohé organizácie žalovali rozprávku „Leví kráľ“ za to, že hyeny nevykreslila práve v najkrajšom svetle.

Matrix

Viete, čo majú spoločné Leonardo DiCaprio, Will Smith, Nicholas Cage a Johny Depp? Všetci boli pozvaní na konkurz hlavnej postavy v Matrixe. Nakoniec ju však získal Keanu Reeves.

Titanic

Kto by si nepamätal na krásnu scénu z filmu Titanic, kde Jack kreslí Rose. Len málokto však vie, že ruky, ktoré kreslia nahé ženské telo nie sú v skutočnosti Leonarda DiCapria, ale režiséra Jamesa Camerona. Ten dokonca nakreslil každý náčrt, ktorý sa vo filme ukázal ako Jackov. Slávny režisér je ľavák, a preto boli všetky náčrty prevrátené.

Big Lebowski

Film Big Lebowski je známy najmä výrazmi, ktoré sa tam vyskytujú. Anglické slovo „dude“ sa vo filme použilo viac ako 161-krát a neslušné slovíčko začínajúce na písmeno „F“ sa použilo viac ako 292-krát.

Sám doma

Milujete malého Kevina, ktorý ostane na Vianoce sám doma? Určite si pamätáte aj na scénu, kde vytiahne zarámovanú fotku, na ktorej sa nachádza Buzzova priateľka. V skutočnosti to však nie je dievča, ale chlapec v dievčenskom oblečení a s mejkapom. Štáb si myslel, že by bolo príliš kruté, ak by sa na obrázku nachádzalo dievča.

Hry o život

Panem je fiktívna krajina a miesto, v ktorom sa natáčal celý film „Hry o život“. Samotný názov Panem však nie je len tak vymyslený. Pochádza z latinského „Panem et circenses“, čo v preklade znamená „chlieb a hry“.

Harry Potter a Ohnivá čaša

youtube.com

Máte radi Harryho Pottera? Ak áno, možno ste si všimli, že na záver štvrtej časti sa v titulkách píše: „Pri natáčaní tohto filmu neboli zranení žiadni draci.“

Wonder Woman

Herečka Gal Gadot, ktorá hrá hlavnú úlohu vo filme „Wonder Woman“ musela niektoré scény zahrať znova a znova. Nikoho nezaujímalo, že bola tehotná.

La La Land

Hlavnú úlohu v tomto muzikáli si mohla zahrať Emma Watson. Musela však odmietnuť, pretože mala už podpísanú zmluvu na film „Kráska a zviera“.

Maska

Jeden z najznámejších filmov, v ktorom si zahrala Cameron Diaz bol rozhodne film „Maska“. Predtým, ako sa vôbec dostala k tejto roli, musela prejsť dvanástimi konkurzmi. Prijali ju len týždeň pred začatím natáčania.

Súmrak

Vo filme „Súmrak“ sa nachádzala jedna scéna, kde boli Bella a Charlie v reštaurácií. Vidno tu však aj jednu ženu, ktorá sedí a pozerá do notebooku. Bola to Stephenie Meyer, autorka kníh.

Priatelia

Zaujímavosťou je aj to, že seriál „Priatelia“ vyzerá, akoby bol natáčaný v New Yorku. V tomto meste však nebola natočená ani jedna časť. Všetko sa nakrúcalo v štúdiu.

Pozri aj: Ako sú animované filmy prispôsobené pre rôzne krajiny? Budete prekvapení, no rozprávky sú často odlišné od tých, ktoré vidíme u nás

brightside.me
0
Komentovať (0)