Foto: Youtube/RTVS

Matej Mensatoris / / News
Úspešný seriál sa vráti na obrazovky RTVS v druhej sérii.

Ak máte radi filmy týkajúce sa podsvetia, potom si čoskoro prídete na svoje. RTVS chystá pokračovanie úspešnej série dokumentov Mafiáni. Seriál vysielaný v roku 2016 zožal u divákov veľký úspech a mal nadpriemernú sledovanosť. Tak ako aj prvá séria, aj táto by sa mala dočkať 12 častí. Opäť sa tak môžeme tešiť na mnohé pútavé príbehy z temnej stránky slovenských reálií. 

Druhá séria Mafiánov bude mať podtitul „Súmrak bossov“. Námet a scenár bude zastrešovať mediálne známy bezpečnostný analytik Milan Žitný, ktorý spolupracoval aj počas výroby prvej série. Autorom pôvodného námetu bol Gustáv Murín.

Prvá séria Mafiánov mala podtitul „Vzostupy a pády mafie na Slovensku“ a jednotlivé časti sa venovali najznámejším slovenským mafiánom a ich praktikám. V rámci tejto dokusérie ste sa tak mohli stretnúť s príbehmi o Mikulášovi Černákovi, Miroslavovi Sýkorovi, Jurajovi Ondrejčákovi, prezývanom Piťo, ale aj o Takáčovcoch, Pápayovcoch a ďalších mafiánoch.

RTVS, ktorá Mafiánov minulý rok vysielala, dosahovala nadpriemernú sledovanosť, čo bol určite jedným z podnetov natočiť pokračovanie. Prvé tri časti by mali byť hotové do konca leta, ďalšie tri časti do konca novembra tohto roka. Režisérom aj v prípade pokračovania zostáva Tibor Szilvási, výkonným producentom Miroslav Čížek z S Pro Alfa.

Aj keď seriál mal mať 12 častí, vznikla tiež špeciálna, 13. epizóda: Ten, čo ťahal nitky – Príbeh Jaroslava Svěchotu, bývalého námestníka Slovenskej informačnej služby v období, keď jej šéfoval Ivan Lexa. Táto časť prináša pohľad na mafiánsku tému v širšom kontexte. Táto démonická postava československých i slovenských dejín sa objavuje takmer pri všetkých kauzách dokumentárnej série Mafiáni.

Pozerali ste prvú sériu Mafiánov? Ako sa vám páčilo jej spracovanie?

Pozri aj: Najbrutálnejšia vražda v moderných dejinách Slovenska, ale aj Európy. Takto si spory riešia slovenskí mafiáni

medialne.etrend.sk, csfd.cz
0
Komentovať (0)