Foto: Instagram (luluidoll)

Bábika je v skutočnosti celistvý kostým a na prvý pohľad pôsobí ako promo pre nadchádzajúci horor. Opak je však pravdou.

Ide o novú módnu ikonu z krajiny vychádzajúceho slnka. Bábika dokonca nesie aj vlastné meno, hovorí si Lulu Hashimoto a nepochádza z továrne ani z dielne miestneho bábkara. Lulu vznikla v hlave japonskej dizajnérky a návrhárky Hitomi Komaki. Kostým zahŕňa masku, parochňu aj veľmi netypické pančuchy. Identita osoby, ktorá sa pod kostýmom ukrýva nám známa nie je, no to nemení nič na tom, že bábika prevracia stereotypy na tokijskej módnej scéne.

Dvadsaťtriročná Hitomi pri debate o svojom výtvore povedala, že bábiky mala vždy veľmi rada. „Pre mňa sú bábiky stelesnením roztomilosti.“ Kostým bol vyhotovený tak, aby bol čo najviac autentický. Má aj vlastné kĺby, ktoré sú od pravej bábiky na nerozoznanie, pohyb človeka však neobmedzujú. Dizajnérka Koh Ueno, ktorá pracovala na pančuchách povedala, že by rada videla aj ostatné ženy, ako tento typ oblečenia nosia. „Chcela by som, aby zažili výnimočnosť. Aby sa mohli stať umelými a pripomínali bábiky.

Umelosť nie je zrovna niečo, čím by sa mal človek chváliť. Ani pracovať na tom, aby sa čo najviac oddialil od svojho prirodzeného ja. Pokiaľ by aj myšlienka takéhoto kostýmu nebola zvrátená je určite prinajmenšom zvláštna a dosť kontroverzná. Lulu už aj napriek tomu stihla zachytiť veľkú mieru popularity a získala armádu fanúšikov. Tisíce z nich ju začali sledovať na Instagrame a Twitteri. Bábika je v súčasnosti semi-finalistkou v súťaži Miss iD, spolu so 134 protivníkmi, ktorých pôvodne bolo štyritisíc. V súťaži figurujú modelky, ktoré sú neľudské alebo vytvorené umelou inteligenciou.

night

A post shared by 橋本ルル lulu hashimoto (@luluidoll) on

#doll #model #fashion #tokyo #japan

A post shared by 橋本ルル lulu hashimoto (@luluidoll) on

デルフォニウム photo:@moi_m3

A post shared by 橋本ルル lulu hashimoto (@luluidoll) on

.

A post shared by 橋本ルル lulu hashimoto (@luluidoll) on

デビュー

A post shared by 橋本ルル lulu hashimoto (@luluidoll) on

Pozri aj: Zoznámte sa so silikónovou Samanthou. Táto „živá bábika“ má funkčný bod G a „rodinný“ či „sexy“ mód

metro.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)