Foto: IMDB (WARNER BROS. ENTERTAINMENT)

Joanne Rowling denne odhaľuje na svojom účte na Twitteri množstvo nezodpovedaných otázok zo sveta Harryho Pottera.

Aj napriek tomu, však stále existuje množstvo detailov, ktoré zostávajú ukryté pod rúškom tajomstva. A niekedy nielen pre nás, ale aj pre autorku samotnú. Vďaka novému dokumentu od BBC s názvom Harry Potter: A History of Magic, ktorý oslavuje 20. výročie Harryho Pottera a Kameňa Mudrcov, sa neustále objavujú nové informácie. Tie síce nemenia nič na príbehu, no rozhodne upevňujú jeho čaro.

Samotná Rowlingová sa objavila v dokumente, kde ju tvorcovia vyspovedali o vzniku série. Jeden z najvýznamnejších momentov prišiel, keď autorka začala hovoriť o návrhu profesorky Sproutovej. Keď robila robila prvé návrhy učiteľky herbológie, bol neskorý večer a popri svojej činnosti sledovala film Muž, ktorý chcel byť kráľom. Ide o snímok, ktorý rozpráva o Britských kolóniách. Príbeh filmu sa výrazne dotýka aj Slobodomurárov, na ktorých sa tu nájde nejedna referencia.

IMDB (Symbol na vrchnej časti odevu muža celkom vpravo je symbolom slobodomurárov)

Deň po tom, Rowlingovej zazvonil telefón a bolo jej oznámené, že jej matka zomrela. „Symbol Slobodomurárov je v tom filme veľmi dôležitý,“ spomína Rowlingová. „A bolo to presne o 20 rokov neskôr, kedy som sa pozrela na symbol Darov Smrti a uvedomila som si, ako veľmi sú si podobné. Keď som si pozrela film znova a uvidela som symbol Slobodomurárov, oblial ma studený pot. Vravela som si, či je toto dôvod, prečo vyzerá symbol Darov Smrti tak, ako vyzerá.

A mám pocit, že niekde hlboko vnútri, v podvedomí sú tieto symboly prepojené. Mám pocit, že pri písaní Darov Smrti som sa prepracovala o 20 rokov dozadu k tej noci. Pretože knihy o Potterovi sú o strate a myslím si, že keby moja matka nezomrela, tie príbehy by boli celkom iné a vôbec nie také, ako ich poznáte dnes.

Pozri aj: Rowlingová šokuje fanúšikov Harryho Pottera. Tvrdí, že nebol iba jeden

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)