foto: independent.co.uk

Harry Potter sa stal fenoménom doby a na príbehoch z čarodejníckeho sveta odrástla jedna celá generácia.

7 kníh a 8 filmov vtiahli milióny fanúšikov do tajomstiev čarov a mágie, dychtivo čakajúc na každučký nový detail zo života mladého čarodejníka. Autorka kníh, J.K. Rowlingová, na stránke pottermore.com svojich priaznivcov opäť šokovala: V svete mágie je v podstate ešte ďalší Harry Potter. 

Fantastická predstavivosť Rowlingovej vytvorila celú spleť čarodejníckych rodín a vzťahov. Podľa spisovateľky na začiatku 20. storočia žil Henry Potter, ktorý bol kontroverznou postavou na Ministerstve mágie. Henry Potter, priateľmi prezývaný Harry, je priamym potomkom Hardwina a Iolanthe. Pracoval na Oddelení pre presadzovanie čarodejníckeho práva (v anglickom origináli Wizengamot – autorka skombinovala anglický výraz pre čarodejníka – wizard a Witenagemot – poradný orgán anglických kráľov v 7. storočí n.l.).

“Now! Who’d like ter come an' say hello?” – Hagrid #Buckbeak #Hippogriff

A post shared by Harry Potter Film (@harrypotterfilm) on

„Henry otvorene kritizoval vtedajšieho ministra mágie, Archera Evermonda, ktorý zakázal čarodejníckemu svetu pomáhať muklom v 1. svetovej vojne. Práve preto, že otvorene podporoval obyčajných smrteľníkov, celú rodinu vylúčili z posvätnej dvadsať osmičky (skupina britských čarodejníckych rodín s čistou krvou),“objasňuje Rowlingová.

Henry a Euphemia mali spolu syna Fleamonta, ktorý bol otcom Jamesa Pottera – Harryho otca.Posledným počinom zo sveta mágie je film Fantastické zvery a ich výskyt (2016), v ktorom si zahral aj Colin Farrell či Jon Voight. Svet mágie je, zdá sa, nevyčerpateľný a môžeme sa tešiť, čím nás najbližšie autorka najlepšej čarodejníckej ságy prekvapí.

Pozri aj: Tento kvíz dokáže vyriešiť na 100% len ozajstný fanúšik Harryho Pottera

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)