Foto: Pixabay, Apple

Lukáš Mužla / / Série
Nový iPhone X je konečne tu. Akurát nie je úplne ideálny pre bežného človeka...

Po mesiacoch očakávania sa na trh konečne dostala novinka od Applu. Iphone X je konečne tu a kúpiť si ho môže každý z nás. Teda vlastne ani nie. Jeho cena v plnej výbave so 256GB pamäťou je totiž pre bežného človeka trošku prestrelená. Za 1399 eur si totiž bežný Slovák môže kúpiť aj niečo užitočnejšie a zaujímavejšie ako nový smartfón. Nesúhlasíte? Skúsime vás presvedčiť. 

Digitálna zrkadlovka

Za cenu najnovšieho iPhone X môžete siahnuť po poriadne kvalitnej zrkadlovke. Nebude sa s ňou síce dať telefonovať, ale zato fotografovať bude priam profesionálne. Do 1400 eur kúpite kvalitný Nikon D7200, Canon EOS 77D alebo aj PENTAX K-3 II, samozrejme všetky aj spolu s objektívmi.

Foto: Pexels

Dovolenka

Za 1400 eur si môžete užiť aj poriadnu kopu zážitkov. V tejto cene si totiž môžete dovoliť luxusnú last-minute dovolenku napríklad na Seycheloch, Maldivoch, Mauríciu, či si dopriať exkluzívnu plavbu loďou. Ak chcete cestovať dvaja za cenu iPhone X, môžete dovolenkovať napríklad na Kapverdských ostrovoch. Z vlastných skúseností môžeme povedať, že na týždňovú dovolenku po Poľsku by ste mohli ísť hneď  päťkrát a do Bosny a Hercegoviny aj sedemkrát. Navyše pri cenách leteniek dnešných nízkonákladových spoločností vám cena iPhone X dovolí spoznať hneď niekoľko európskych krajín.

Foto: Pixabay

Staršie auto

Za 1400 eur si na Slovensku môžete dovoliť aj staršie motorové vozidlo. Možno nepôjde o žiadny luxus v plnej výbave, ale niekoľko tisíc kilometrov vám určite ešte dobre poslúži. Za cenu iPhone X sme za pár minút hľadania po autobazároch našli napríklad BMW320D , áčkový Mercedes, Audi A4 či štvorkolku od Jeep-u.

Foto: Pexels

„Menší nákup“

Za to, čo by ste minuli na nový iPhone, by ste spravili aj menší nákup. Napríklad takých 23 333 rožkov či 2800 pív. A teraz vážne. Priemerná (4-členná) rodina môže za týždeň na stravu minúť asi 100 eur. Namiesto nového mobilného telefónu môže sa teda priemerná rodina prestravovať celých 14 týždňov, teda približne 3 a pol mesiaca.

Foto: Pexels

24 mobilov

Niektorým ľuďom celkom stačí, ak mobilný telefón spĺňa tú jedinú postačujúcu funkciu, na ktorú bol vlastne stvorený a to telefonovanie. Títo ľudia ušetria poriadny balík peňazí. V rovnakej hodnote ako iní zaplatia za nový iPhone, oni môžu do svojej skrine uložiť napríklad 24 nových modelov Nokie 3310.

Foto: nokia.com

MacBook

MacBook za cenu iPhonu. Do tohto sveta sme dospeli. 1400 eur vám celkom vystačí na kvalitné a obľúbené počítače od Applu, na ktoré ich majitelia nedajú dopustiť. Kde sme sa to dostali, že nový telefón stojí toľko ako kvalitný počítač?

Foto: Pexels

Festivaly

Leto preplnené skvelou hudbou. To môžete zažiť namiesto kúpy nového iPhone-u. Za 1400 eur si môžete dovoliť lístky pre dve osoby na 7 dňový festival Sziget, Pohodu, Grape, Uprising aj Colour of Ostrava a ešte vám pár stoviek eur aj ostane. Nezdá sa vám to ako lepšia investícia?

foto: Jaro Novák

Pozemok

Namiesto nového telefónu si môžete dovoliť napríklad i nejaký ten pozemok. Za 1400 eur napríklad na Slovensku dostanete približne 175 m² lesného pozemku. Komu by však načo bola lesná pôda, všakže… Pozrime sa teda na priemernú cenu stavebného pozemku, s ktorým sa už čo to robiť dá. Tá sa v našej krajine momentálne nachádza asi na 50 eurách za m². Všetci však vieme, že na východnom Slovensku, či v hladových dolinách Stredného Slovenska sú pozemky oveľa lacnejšie ako celoslovenský priemer. Tu by vám to teda možno vyšlo aj na pôdu pre malý domček či chalupu…

Foto: Pexels

Pozri aj: 5 vecí, za ktoré si niekedy zaplatil/a obrovské peniaze, no dnes si ich zaobstaráš najviac za 35 eur

0
Komentovať (0)