Foto: Facebook (June Lara)

Cestujúci počas letu počuli, ako 10 mesačné šteňa šteká z batožinového priestoru.

Na palube lietadla United Airlines umrelo toto krásne 10 mesačné šteňa francúzskeho buldočka. Stalo sa tak potom, čo letuška donútila jeho majiteľku zatvoriť ho do malého batožinového nad hlavami pasažierov. Keď matka troch detí po pristáti v New Yorku zistila, že ich šteňa počas letu umrelo, držala v rukách jeho nebohé telíčko a snažila sa ho oživiť.

Pred odletom letuška spoločnosti United Airlines naliehala na matku, aby šteňa odložila do batožinového priestoru. Po chvíli ubezpečovania o tom, že zviera tam bude v bezpečí žena neochotne súhlasila. Odkiaľ letuška prišla na to, že zviera prežije v malom priestore bez vzduchu po dobu troch hodín, nie je jasné. Podľa cestujúcich psík štekal po celý čas, čo bol zavretý v priestore, až odrazu náhle stíchol.


V pravidlách spoločnosti sa píše, že cestujúci môžu prevážať svoje zvieratá, pokiaľ sú v prepravke, ktorá sa zmestí pod sedačku. Je nutné poukázať na to, že buldoček v prepravke bol a tá perfektne vypĺňala miesto pod sedačkou cestujúcej. Letecká spoločnosť United Airlines prebrala za smrť psíka plnú zodpovednosť a rozhodla sa prípad prešteriť. Napriek tomu, že majiteľka tohto rozkošného chlpáča konala v súlade s pravidlami, zaplatila 125 dolárov za to, aby videla ako ich milovaný domáci maznáčik umrie.

Po pristátí letu z texaského Houstonu do New Yorku žena svojho psíka konečne vyslobodila z batožinového priestoru a zistila, že je mŕtvy. Okolostojaci pasažieri zostali pozorovať situáciu v nemom úžase. „Sadla som si za trojčlennú rodinku a pomyslela som si, že mám šťastie. Kto by nechcel sedieť vedľa šteniatka? Potom prišla letuška,píše na svojom facebooku spolucestujúca, June Lara. „Držala som jej bábätko na rukách, kým sa snažila šteňa oživiť.


Už nikdy nepoletím s United Airlines,“ dodáva June. Ako uvádza stránka spoločnosti United Airlines, na ktorú sa vo svojom facebookovom príspevku odvoláva aj June: „Cestujúci domáci miláčik musí byť v prepravke. Prepravka sa musí zmestiť pod sedadlo pred cestujúcim a za každých okolností musí zostať pod ním,“ nikde sa však nepíše o tom, že by malo byť úbohé zviera zavreté v batožinovom priestore. Pozoruhodným faktom, ktorý uvádza portál AJ+ je, že práve spoločnosť United Airlines má za rok 2017 najvyšší počet mŕtvych alebo zranených zvierat na palube svojich lietadiel. Rodine vyjadrila úprimnú sústrasť a svojim prípadom sa zaoberá.

Pozri aj: Zoologické záhrady svojimi recenziami na zvieratá bavia celý svet. Hodnotenia inšpirované Amazonom, vám vytvoria úsmev na tvári

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)