lensbetweenus.tumblr.com

Títo dvaja Slováci chodia po svete a navzájom sa fotografujú. V konečnom dôsledku vznikajú nádherné a neobyčajné fotografie, ktoré zaujmú každého.

Slovensko je plné mladých a šikovných ľudí so skvelými nápadmi. Presne takým príkladom by mohla byť aj táto slovenská dvojica, ktorá vytvára unikátne a nádherné fotografie zo svojich ciest po svete tým, že sa navzájom fotí. Divák sa tak môže pozerať na fotografiu z dvoch uhlov súčasne. Fotografie tejto úspešnej dvojice, ktorá v internetovom svete vystupuje pod menom “Lens Between Us”, sa dostali do povedomia ľudí a získali si srdcia mnohých.

Zuzu Galová a Peter Sedlačik. To sú mená ľudí, ktorí za ukrývajú za názvom “Lens Between Us”. Táto dvojica sa spoznala v jednej slovenskej reklamnej agentúre, pre ktorú obaja pracovali. Po nejakom čase sa však rozhodli, že potrebujú zmenu životného prostredia a krajiny, a tak sa napokon odsťahovali do Austrálie. A tu niekde sa začína aj príbeh samotného projektu. Keďže Zuzu aj Peter sú obaja umelci, tieto spoločné záľuby ich inšpirovali k myšlienke, ako zábavným a jedinečným spôsobom zdokumentovať svoje potulky po celom svete. Ako vlastne vznikol celý projekt “Lens Between Us”, prečo si vybrali práve Austráliu a čo robia ešte okrem toho, sa dočítate nižšie.

Mohli by ste nám najskôr povedať viac o tom, ako vlastne vznikol celý projekt “Lens Between Us”? Čo vás inšpirovalo? Aké boli prvé pokusy?

Celý projekt vznikol asi pred tromi rokmi v lete. Bola to naša prvá spoločná dovolenka v Portugalsku. Keďže sme obaja vášnivý fotografi a stále máme fotoaparát pred sebou, tak nejak prirodzene to vzniklo. Každý sme si fotili svoje a nakoniec sme obaja skončili pred objektívmi ako sme fotili seba navzájom.

lensbetweenus.tumblr.com

Ako vlastne vznikajú vaše fotografie? Konkrétne si vyberiete miesto, kde sa navzájom odfotíte alebo je to skôr také spontánne?

U nás je to skôr celé spontánne. Keď sa nám miesto páči, tak sa tam cvakneme, ale nejdeme vyslovene na dané miesto len preto, aby sme sa odfotili. Za každou fotografiou je nejaký príbeh, spomienka či momentka 🙂

Kedže ste obaja “kreatívne duše”, rozhodli ste sa opustiť Slovensko a útočisko ste našli v Austrálii. Prečo práve tam?

Skôr to bolo “a prečo nie”. Vysúšať si život niekde inde nás vždy lákal, Zuzka už žila kade-tade, tak sme si povedali, že tak skúsime Austráliu. Pôvodne sme išli na rok a teraz sú to už tri roky, čo sme tu. Veľmi sa nám tu páči ich životný štýl, to, že majú oceán tak blízko mesta a že v podstate žijeme pri pláži. Samozrejme, nič nie je ideálne a ako každé iné miesto to má svoje pre aj proti.

lensbetweenus.tumblr.com

Okrem toho, samozrejme, veľa cestujete. Ktorá krajina vás zatiaľ najviac očarila? Kde sa vám najviac páčilo?

Tak tých je veľa. Máme veľmi obľúbené miesta v Austrálii, ako je napríklad Fraser Island či Tasmánia, hlavne kvôli úžasnej prírode. Asi každé miesto kde sme boli, má niečo do seba a niečo špeciálne. Naposledy keď sme boli doma na Slovensku, sme sa boli na Donovaloch lyžovať. Sneh, hory a príroda je tiež skvelá kombinácia.

Mnohí vás poznajú najmä vďaka projektu Lens Between Us. Mohli by ste nám však povedať niečo o tom, čo robíte okrem toho? Čomu sa venujete?

Okrem Lens Between Us projektu máme v podstate ešte dva hlavné projekty. Jedným je naše dizajnové štúdio Crea Crea Studio, kde vytvárame pre klientov branding, online či offline komunikáciu. Druhým projektom je start-up Study Anywhere. Ešte s jedným naším kamarátom (tiež zo Slovenska), sme sa rozhodli pomáhať medzinárodným študentom v Austrálii pri správnom výbere štúdijných kurzov. Vždy sme chceli robiť sami pre seba to, čo nás baví a hlavne keď tým môžeme pomôcť druhým. Konečne sa nám to postupne darí.

lensbetweenus.tumblr.com
lensbetweenus.tumblr.com
lensbetweenus.tumblr.com
lensbetweenus.tumblr.com
lensbetweenus.tumblr.com
lensbetweenus.tumblr.com
lensbetweenus.tumblr.com
lensbetweenus.tumblr.com
lensbetweenus.tumblr.com

Pozri aj: Vojtech chodí so svojim synom Lukášom po horách aj napriek tomu, že má problém s nohami. Všade ho nesie na chrbte

interez.sk (Alexandra Geletová)

Príbehy
0
Komentovať (0)