Foto: Ilu. (Pixabay.com)

branči / / News
Kryptomeny v poslednom období extrémne narastajú na hodnote.

Kurz bitcoinu sa dnes dostal nad hranicu 2700 USD/BTC a dosiahol nový rekord. Kurz digitálnej meny za uplynulý rok prudko vzrástol a blíži sa k hranici 2800 USD/BTC, čo podľa niektorých analytikov signalizuje, že sa už blíži korekcia.

Kurz bitcoinu sa dnes dostal na nové historické maximum 2791,70 USD/BTC. Za uplynulých 12 mesiacov tak digitálna mena posilnila o 180 %. Podľa expertov sa však už blíži korekcia. Analytička platformy Forex Analytix Nicola Dukeová tvrdí, že kurz bitcoinu môže počas korekcie stratiť takmer 47 % a klesnúť až na 1470 USD/BTC.

V prípade, že sa zaujímate o kryptomeny, potom vás neprekvapí informácia, že existujú aj ďalšie meny, ktoré majú veľkú perspektívu. Jednou z nich je napríklad Ethereum, ktorého cena je momentálne 181 USD. Cena Ethereumu bola pritom 1. januára 2017 iba 8,24 USD. Ethereum neustále rastie, čomu prispieva aj spolupráca s firmami ako je Microsoft, Intel či Samsung. Analytici však upozorňujú, že bublina okolo kryptomien môže kedykoľvek spľasnúť a korekcia môže postihnúť aj Ethereum.

Ethereum je kryptomena založená na blockchaine a zároveň na decentralizovanom virtuálnom stroji pre chod „chytrých obchodov” Autorom tejto meny je Vitalik Buterin, ktorý koncept meny prvýkrát popísal v roku 2013, no používa sa až od polovice roku 2015. Koncept Etherea spadá medzi  kryptomeny novej generácie a niekedy je Ethereum ako Bitcoin 2.0.

Pozri aj: Takto bude podľa aktuálnych predpovedí vyzerať človek o 1 000 rokov evolúcie

tasr.sk, sciencealert.com
0
Komentovať (0)