Foto: (Screen) Youtube (Svetzari)

Ľuboš Belko / / Zviera
Či už ste malý vodný živočích alebo mysliaci a konajúci človek, jednu vec máme všetci spoločnú. Pud sebazáchovy.

To, že sa tento rak zachoval podľa svojich inštinktov nie je nič prekvapivé, no pozoruhodné je, že vôbec neváhal. Narozdiel od človeka, ktorý by len sotva dokázal tak pohotovo reagovať. Len si predstavte, že sa ocitnete v podobnej situácii. Niekto vás chce uvariť zaživa a jediný spôsob, ako sa zachrániť je amputovať si končatinu. Život má zrejme vyššiu cenu ako noha či ruka, no stále by ste váhali. Tento rak však dobre vedel, čo robí.

Video, na ktorom si amputoval vlastné klepeto, aby sa zachránil, bolo nahrané na čínsku sociálnu sieť podobnú Facebooku. Na Weibo video uverejnil používateľ menom Jiuke.

Je otrasné, že takéto praktiky sú v kuchyni úplne bežné. Samozrejme, že sú ľudia, ktorí si radi pochutnajú na mäse, ale naopak aj takí, ktorí to odsudzujú. Stále je však rozdiel medzi konzumáciou humánne zabitých zvierat a varením morských živočíchov zaživa.

V komentároch pod video sa zvrhla aj búrlivá diskusia, ktorá vo väčšine zastávala názor, že takéto praktiky sú maximálne neľudské. Jiuke však uviedol, že si raka následne adoptoval a chová ho v akváriu.

Aspoň niečo. V čínskej kuchyni niečo podobné vôbec nie je nezvyčajné. Z južnej provincie Číny Hunan zas pochádza video, na ktorom dostal zákazník naservírovanú rybu. Netrvalo však dlho a tá sa začala hýbať na tanieri. To spôsobilo značné znepokojenie.

Tento fakt sa však dá veľmi jednoducho vysvetliť. Po tom čo je zviera usmrtené, prestane fungovať jeho mozog aj srdce. Avšak nervový systém neodchádza tak rýchlo. Ak ryba strávila na panvici krátky čas, jej nervová sústava nebola paralyzovaná a to spôsobilo jej opätovný pohyb.

Pozri aj: Kvôli odpadu zomrela v krutých bolestiach. Veľryba mala v žalúdku takéto obrovské množstvo plastov, kvôli ktorému nemohla dýchať ani jesť

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)