Foto: Pixabay

TASR / / News
Aj také niečo nevinné ako je krst, sa v okamihu môže zmeniť na drámu. A to najmä vtedy ak tento obrad prebieha v jazere, kde žijú krokodíly.

V Etiópii sa hlási ku kresťanstvu takmer 2/3 obyvateľstva a krsty sú tak na dennom poriadku. Tie často prebiehajú hromadne, kedy veriaci aj pastor vstúpia do vody a ten ich hromadne pokrstí. No niekedy to nemusí mať šťastnú dohru, ako dokazuje aj tento prípad. 

Smrťou protestantského pastora, ktorého zranil a usmrtil krokodíl, sa skončil hromadný krst na brehu jazera Abaya na juhu Etiópie. Informovala o tom v utorok na svojej webovej stránke stanica BBC.

Obrad v meste Arba Minch, ktorého sa v nedeľu zúčastnilo približne 80 veriacich, viedol pastor Docho Eshete, keď sa z vody vymrštil krokodíl a napadol ho, uviedol predstaviteľ miestnej polície Eiwnetu Kanko. Ten tiež potvrdil, že pastor zomrel po tom, čo ho krokodíl pohrýzol do nôh, chrbta a rúk.


Práve pokrstil prvého človeka a presunul sa k druhému. Odrazu z jazera vyskočil krokodíl a pastora schmatol (do tlamy),“ povedal pre BBC miestny obyvateľ Ketema Kairo. Napriek obrovskému úsiliu rybárov a účastníkov obradu pastor svojim zraneniam podľahol, dodal Kairo.

Rybárom sa pomocou sietí podarilo zvieraťu zabrániť aspoň v tom, aby pastorovo telo vtiahlo do jazera.

Pozri aj: Šaman skočil do jazera plného krokodílov. Chcel dokázať, že ich dokáže ovládať, no tie ho zožrali

0
Komentovať (0)