ytimg.com

branči / / Kultúra
Americký filmový herec Tom Hanks našiel dobré využitie svojej zberateľskej vášne pre starobylé písacie stroje. Na jeseň vyjde jeho prvá zbierka poviedok s názvom "UNCOMMON TYPE: Some Stories".

Knižka bude obsahovať 17 krátkych príbehov, pričom v každom bude určitým spôsobom figurovať iný písací stroj. Medzi poviedkami možno nájsť jednu o imigrantovi, ktorý prichádza do New Yorku, ďalšia je zasa o bejzbalovom nadhadzovačovi, z ktorého sa stane celebrita. Iný Hanksov príbeh opisuje život excentrického miliardára.

Zbierka poviedok oscarového Toma Hanksa, ktorý vlastní viac než 100 starožitných písacích strojov, vyjde 24. októbra v prestížnom newyorskom vydavateľstve Alfred A. Knopf, Inc. Oznámila to v utorok táto vydavateľská spoločnosť.

„Písal som v hoteloch počas propagačných turné. Písal som na dovolenke. Písal som v lietadlách, doma, aj vo svojej kancelárii,“ uviedol vo vyhlásení 60-ročný Hanks, ktorý zbiera písacie stroje od roku 1978.

Hanks je držiteľom Oscara za stvárnenie hlavných úloh vo filmoch Philadelphia (1993) a Forrest Gump (1994). Získal tiež štyri Zlaté glóbusy, osem cien Emmy, jednu cenu BAFTA a dve ocenenia Screen Actors Guild Awards.

Pozri aj: 10 faktov, ktoré ste o filme Forrest Gump určite nevedeli

TASR


Komentovať (0)