Reprofoto: Instagram.com

Vianoce vedia byť okrem sviatkov pokoja aj veľmi krušným obdobím.

Prečo sú Vianoce v modernej dobe skôr obdobím stresu ako šťastia? To je predsa celkom jasné, každý zháňa darček na poslednú chvíľu. Vyhnúť sa tejto povinnosti dá aj bez toho, aby ste niekoho obišli a darček mu nekúpili. Žijeme predsa v digitálnej dobe a tá má okrem množstva negatív aj hneď niekoľko výhod. Jednou z nich je možnosť pripojenia na internet.

Internet nám umožňuje okrem množstva zábavy predsa aj prístup k pohodlnému nakupovaniu. Pokiaľ sa vám nechce ísť tlačiť do kníhkupectva medzi davy ľudí, ponúkame vám výber najlepších bestsellerov, ktoré sa aktuálne nachádzajú na trhu.

Cigaretka na dva ťahy – Dominik DánDominik Dán je v súčasnosti veľmi obľúbeným spisovateľom . Jeho najnovšia kniha zasadená do 90. rokov sleduje tradične kriminálny prípad plný napätia. Kvalitná detektívka je jeho 25. dielom a rozhodne nie je darčekom, ktorým by ste mali čo pokaziť.

Viac o knihe sa dočítate tu.

Zamyslenia – Marie Vrabcová


Táto kniha vznikla na základe rozhovorov novinárky Marie Vrabcovej s Róbertom Bezákom a prináša odpovede na otázky, ktoré si v živote skôr či neskôr položí každý.  Robert Bezák nechce karhať a neponúka zaručený návod na spásu a šťastie. V tejto knihe sa rozpráva s čitateľom o viere a láske, o priateľstve, ale aj o odchádzaní a samote. Uvažuje o tom, ako moc mení ľudí, ktorí nie sú na ňu dostatočne zrelí.

Viac o knihe sa dočítate tu.

Mäso – Vtedy na východe – Arpád SoltészĎalší významný titul, ktorý je zasadený do mafiánskeho prostredia 90. rokov. Miki Miko, policajt s metódami gangstra, a Pali Schlesinger, novinár bez pudu sebazáchovy, sa pokúšajú robiť svoju prácu. Hľadajú pravdu. Alebo aspoň takú jej verziu, ktorá by sa dala dokázať pred súdom. Proti sebe majú tri najväčšie zločinecké skupiny svojej doby – políciu, justíciu a tajnú službu.

Viac o knihe sa dočítate tu.

Priateľky – Táňa Keleová-VasilkováTáňa Keleová-Vasilková napísala knihu, s ktorej postavami sa poľahky stotožní takmer každý. Hana, Marta a Táňa sú tri priateľky, ktoré túžia po zmysluplnom živote. Zažívajú radosť, šťastie, ale chvíľami sa aj trápia a smútia. Strácajú i nachádzajú. Kráčajú vpred, ale občas sa zastavia, aby si oddýchli… Jednoducho si so sebou nesú balíček života naplnený rôznorodou zmesou. Plný zvratov a prekvapení.

Viac o knihe sa dočítate tu.

Mengeleho dievča – Viola Stern Fischerová a Veronika Homolová TóthováSurový príbeh z čias druhej svetovej vojny rozpráva o osude Violy Fischerovej, ženy, ktorá prežila Mengeleho pokusy, štyri koncentračné tábory a nakoniec nacistom utiekla. Pokiaľ máte doma historického nadšenca či len fanúšika kvalitnej literatúry, Mengeleho dievča je určite vhodným darčekom. Kniha má v sebe veľkú mieru úprimnosti a môže poslúžiť ako memento, ktoré by nás malo vystríhať pred chybami minulosti.

Viac o knihe sa dočítate tu.

Čierny rok: Vojna mafie – Jozef KarikaJozef Karika sa počas svojej práce redaktora zameriaval najmä na politické a investigatívne reportáže. To mu pomohlo k tomu, aby dokázal napísať súvislý príbeh s temného prostredia mafie. Čierny rok: Vojna mafie je voľné pokračovanie bestselleru Čierna hra: Vláda mafie. Majster napätia Jozef Karika napísal veľkolepú kriminálnu drámu s prvkami trileru, ktorú správny čitateľom zhltne na posedenie.

Viac o knihe sa dočítate tu.

Boh za teba bojuje do poslednej chvíle – Marián KuffaKniha zahŕňa vyše dvestostranový rozhovor s farárom a prináša pohľad do mysle človeka, ktorého hlavnou prioritou je dobro ostatných. Začítajte sa do pútavého príbehu žakovského farára, ktorý vás inšpiruje. Životopisný portrét kňaza milujúceho tak, ako to ľudia potrebujú, nie ako si zaslúžia.

Viac o knihe sa dočítate tu.

Každý rok má svoj príbeh – Lucy Pug


Každý rok má svoj príbeh je motivačný diár, ktorý má na svedomí známa slovenská Youtuberka Lucy Pug. „V mojom diári nájdete motiváciu, priestor na písanie snov, cieľov, spomienok, zážitkov, nečakané prekvapenia, ale aj pár mojich skúseností a rád zo života. Presne to bolo mojím prianím,“ napísala Lucy o svojej publikácii. Pokiaľ máte doma teenagera a poznáte jeho odbery na Youtube, tento diár je určite viac než vhodným darčekom.

Viac o knihe sa dočítate tu.

Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej – Tomáš Gális a Marián Leško

Ďalšia kniha rozhovorov s Mariánom Leškom. Ten na záver dodáva, že na optimizmus sú špecialisti iní. Kniha rozpráva o osobnostiach ako Mečiar, Dzurinda a Fico a hodnotí aj rozmanité spoločenské a politické fenomény, akými bolo delenie federácie, privatizácia, problémy Slovenska na medzinárodnej scéne, ale aj pôsobenie mafie či politická korupcia. Kniha môže poslúžiť ako bedeker našich nečakaných víťazstiev, ale aj množstva premárnených príležitostí.

Viac o knihe sa dočítate tu.

100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život (…a ako s tým prestať!) – Dušan KadlecMotivačná literatúra sa často stáva predmetom veľkej kritiky. V prípade knihy „100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život“ sa však nemusíte obávať prázdnych rečí. Táto kniha je plná nápadov, ktoré vám pomôžu byť šťastnejším a spokojnejším. Je o precitnutí. Je o akceptovaní zodpovednosti za svoj život. O uvedomení si tej ohromnej moci, ktorú nad ním máme.

Viac o knihe sa dočítate tu.

Tak a sme na konci. Ak by ste chceli vedieť, aké ďalšie knižky si vyslúžili titul „bestseller“, môžete tak spraviť kliknutím napríklad na tento odkaz. Ak sa vám ani jedna knižka nezapáčila, skúste si prečítať náš starší článok, kde sme vám priniesli pár tipov na netradičné vianočné darčeky do 50 €.

Príbehy
0
Komentovať (0)