Reprofoto: Interez.sk

branči / / Série
Už máte kúpený vianočný darček?

Aj keď je to veľmi pekné a milé, no všetky darčeky sa vyrobiť nedajú. Práve preto sme si pre vás pripravili pár inšpirácií na netradičné, ale aj tradičné darčeky, ktoré nikdy neomrzia. Taktiež sme si zvolili cenový strop a to 50 €. 

Spoločenské hry

Reprofoto (Interez.sk)

Dobrá spoločenská hra podľa nás nikdy nevyjde z módy. Oproti technológiám rozdeľujúcich ľudí, sú práve spoločenské hry jednou z vecí, ktorá robia presný opak – spájajú ich. Prednedávnom sme vám priniesli článok, kde sme pre vás pripravili prehľad najlepších spoločenských hier, takže ak uvažujete nad kúpou takéhoto darčeka, určite si ho prečítajte.

Kurzy

Foto: Pixabay.com

Čo by ste povedali, kedy vám niekto namiesto hmotného darčeka venoval vedomosti? Veď práve vedomosti sú jedna z najcennejších vecí, ktoré môžeme počas života získať. A keď si myslíte, že také vedomostné kurzy stoja stovky eur, mýlite sa. Ak sa chcete o tom presvedčiť, pozrite si náš starší článok, kde sme vybrali pár jazykových kurzov, ktoré neboli drahšie, ako 20 eur.

Stieracia mapa sveta

Užitočná a vkusná vec pre každého, kto rád objavuje nové krajiny. Darujte svojmu blízkemu záväzok, a možno aj kvôli takejto stieracej mape či už Slovenska alebo sveta, toho precestuje a spozná oveľa viac, ako za normálnych okolností.

Instantné fotoaparáty

foto: Wikimedia, photocontestinsider.com

Dnes je doba, keď všetko čo odfotíme, máme väčšinou len v digitálnej forme a počet fotiek na našej SD-karte je vyšší, ako počet spomienok z miesta, ktoré sme navštívili. Pamätáte sa ešte na dobu, keď sme mali limitovaný počet fotografií a museli sme si veľmi dobre premyslieť, čo odfotíme? Možno práve preto by sme vám odporučili instantné fotoaparáty, ktoré vám vytlačia fotku hneď potom, čo ju odfotíte. Takto môžete zvečniť navždy moment a po dlhých rokoch si vytvoriť reálny, fyzický fotoalbum, či si vytlačené fotografie jednoducho zalepiť na stenu.  Instantné fotoaparáty stoja aj 200€, no dajú sa nájsť aj lacnejšie verzie, ktoré sú cenovo od 50€ vyššie len o trošku. Ak vás tento darček zaujal, pozrite si prehľad najlepších instantných fotoaparátov, ktorý sme vám priniesli pred pár dňami.

Tričká

foto: interez.sk

Kto by sa nepotešil peknému tričku? My takého nepoznáme. Jednou z ďalších volieb je určite netradičné tričko so zaujímavým motívom, ktoré vystihne osobnosť človeka. Opakujeme ešte raz, „netradičné“ tričko. Tých je našťastie na výber veľmi veľa a čoraz viac slovenských tvorcov prichádza zo zaujímavými a trefnými nápismi a grafikami. Tričká sme vytvorili aj my. Aj keď možno tak vyzerajú, no tieto tričká nie sú len pre introvertov, no sú pre každého, kto sa oblieka rád. Ak sa vám tričká zapáčili, môžete si ich kúpiť na tomto linku.

Kniha

Foto: Pixabay

Prečo siahnuť po knihe je každému jasné. Namiesto dlhých opisov si myslíme, že bude lepšie, ak si pozriete ako inšpiráciu zoznam najpredávanejších kníh (aj od slovenských tvorcov), ktorými určite nič nepokazíte. Zoznam najpredávanejších kníh nájdete napríklad tu.

Lístky

Majú vaši blízki obľúbený festival, na ktorý chcú ísť, respektíve každý rok chodia? Kúpte im lístok na tento festival, veď isto viete, že teraz sa tieto ceny lístkov pohybujú v dobrých cenách s porovnaním, keď ich budete kupovať pár dní pred začiatkom festivalu. Ak sa vám už na festivaly chodiť nechce, myslíme, že dobrým darčekom môže byť aj lístok na iné kultúrne podujatie. Nemyslíte?

Letenky

pixabay.com

Letenky do rôznych svetových, ale aj európskych destinácii sú v zime naozaj lacné. Čo tak niekomu darovať letenky a kúpiť mu zážitok? Keď náhodou ešte stále neviete, ako nájsť lacné letenky poradíme vám. Existuje mnoho stránok, kde sa každý deň zverejňujú akcie a ponuky na tie najvýhodnejšie letenky. Preto stačí, ak si raz za čas pozriete napríklad stránku Pelikán, či Esky, kde každý deň nájdete nové a nové akcie či už na letenky alebo letecké zájazdy.

Zážitok

Foto: Facebook.com (Lalabál)

Nemateriálnym veciam sa budeme venovať aj v tomto bode. Pri kupovaní vianočného darčeku porozmýšľajte, či by ste namiesto hmotnej veci niekomu radšej nevenovali zážitok. Možností je naozaj veľa. Ak má váš blízky rád adrenalín, darujte mu tandemový zoskok alebo napríklad vstup do únikovej miestnosti. Ak hľadáte darček pre vašu polovičku, možno ju poteší napríklad taký vstup na rozprávkový ples Lalabál, ktorý na Slovensku nemá obdobu. Možností je naozaj veľa.

Vyrobené na Slovensku


Či už to budú ponožky, tričká, mikiny, obaly na smartphóny, dizajnové doplnky do domácnosti či iné darčeky, ktoré sa rozhodnete kúpiť svojim blízkym, myslite na jednu jedinú veci. Radšej podporte produkty, ktoré sú vyrobené na Slovensku. Možno budete prekvapení, koľko krásnych a kvalitných výrobkov ponúkajú menší lokálni predajcovia. A aj keď možno zaplatíte o pár centov viac, myslite na jedno, zaplatíte Slovákovi a peniaze z predaja ostanú na Slovensku a nepoputujú do veľkých nadnárodných korporácii.

Skúste štastie


Ak chcete skúsiť trošku šťasteny, sledujte náš Instagram, kde pre vás pravidelne pripravujeme zaujímavé súťaže, kde dôsledne vyberáme ceny (najmä od slovenských výrobcov), ktoré môžete vyhrať. Možno práve ten váš vianočný darček nebudete musieť kupovať a vyhráte ho, keď sa zapojíte do jednej zo súťaží na našom Instagrame. Teraz napríklad o Pískacie tričká.

Pozri aj: SAShE market je tu opäť. Nakúpte na Vianoce svojim blízkym originálne slovenské darčeky

Komentovať (0)