Reprofoto: Interez.sk

Už máte kúpený vianočný darček?

Aj keď je to veľmi pekné a milé, no všetky darčeky sa vyrobiť nedajú. Práve preto sme si pre vás pripravili pár inšpirácií na netradičné, ale aj tradičné darčeky, ktoré nikdy neomrzia. Taktiež sme si zvolili cenový strop a to 50 €. 

Kniha vždy poteší

2knihy-e1574858056315
Zdroj: Slovník súčasných slov

Prečo siahnuť po knihe, je každému jasné. Namiesto dlhých opisov si myslíme, že bude lepšie, ak si pozriete, ako inšpiráciu zoznam najpredávanejších kníh (aj od slovenských tvorcov), ktorými určite nič nepokazíte. Inšpirovať sa môžete aj týmito 5 knihami, ktoré sú momentálne najpredávanejšie na Martinuse.

Ak máte radi humor a satiru, Slovník súčasných slov je kniha, aká na slovenskom trhu ešte nebola. Úspešná instagramová stránka sa rozhodla, že to, čo robí na sociálnej sieti, vloží na papier. Vznikla z toho vyše 200-stranová kniha plná vtipných definícií, ktoré pobavia každé vekové publikum. Ak chcete pre svojich blízkych kúpiť na Vianoce skutočne netradičný darček, tento slovník je pre vás ako stvorený. Knižka je už vo väčšine kníhkupectiev vypredaná, kúpite ju už iba v kamenných predajniach kníhkupectiev Panta Rhei.

Módne doplnky

Zdroj: Boardparadise

Čo tak siahnuť po módnych doplnkoch, pri ktorých vám stačí iba odhadnúť veľkosť a mnohých nimi potešíte? Či už pôjde o zimnú čiapku, batohy či klasické ľadvinky, ktoré prišli opäť do módy. Takýmito vecami určite svoju blízku osobu potešíte.

Spodná bielizeň, ponožky

Zdroj: Boardparadise

Aj keď sú ponožky otrepanou záležitosťou, farebné s rôznymi vzormi potešia vždy. Tu nájdete dámske alebo pánske a vybrať si môžete z rôznych tipov, od ponožiek s kreslenými hrdinami od Marvelu, aktuálne s tématikou Star Wars, obľúbenými športovými klubmi, či funkčnými ponožkami na rôzne športy. Nezabúdajte ani na termo bielizeň či slipy alebo trenírky pre pánov.

Letenky, akciové pobyty

Foto: Unsplash

Ak chcete darovať zážitok, jednou z možností je aj letenka. Cestovanie sa dá aj naplánovať, a ak poznáte vysnívanú destináciu vášho blízkeho, je to o to ľahšie. Letenky sa v týchto dňoch pohybujú od 11 € z Bratislavy. Všetky najlacnejšie letenky si môžete pozrieť na tejto webstránke.

Spoločenské hry

Foto: Unsplash.com

Dobrá spoločenská hra podľa nás nikdy nevyjde z módy. Oproti technológiám rozdeľujúcich ľudí, sú práve spoločenské hry jednou z vecí, ktoré robia presný opak – spájajú ich. Zoznam najpredávanejších spoločenských hier môžete nájsť napríklad tu.

Darujte zážitok, napríklad lietanie vo veternom tuneli

Foto: Hurricane Factory

Ak máte dosť klasických darčekov a chcete byť naozaj originálni, darujte zážitok. A nie hocijaký. V Liptovskom Mikuláši sa nachádza veterný tunel Hurricane Factory, ktorý simuluje pocit voľného pádu z výšky 4 000 metrov. V ponuke majú teraz vianočné balíčky, kde vás jedna „jazda“ vyjde len 25 €. Okrem toho spúšťajú aj predpredaj lietania vo veternom tuneli vo virtuálnej realite, čo bude skutočná paráda. Tak na čo ešte čakáš?

Tričká

Zdroj: Boardparadise

Kto by sa nepotešil peknému tričku? My takého nepoznáme. Jednou z ďalších volieb je určite netradičné tričko so zaujímavým motívom, ktoré vystihne osobnosť človeka. Tých je našťastie na výber veľmi veľa a čoraz viac tvorcov prichádza zo zaujímavými a trefnými nápismi a grafikami. Napríklad aj také tričko Jordan. Viac ich nájdete na tomto webe.

Stieracia mapa sveta alebo Slovenska

Užitočná a vkusná vec pre každého, kto rád objavuje nové krajiny. Darujte svojmu blízkemu záväzok a možno aj kvôli takejto stieracej mape, či už Slovenska alebo sveta, toho precestuje a spozná oveľa viac ako za normálnych okolností.

Kurzy

Foto: Unsplash.com

Čo by ste povedali, keby vám niekto namiesto hmotného darčeka venoval vedomosti? Veď práve tie sú jednou z najcennejších vecí, ktoré môžeme počas života získať. Keď si myslíte, že také vedomostné kurzy stoja stovky eur, mýlite sa. Pohybujú sa od sumy 20 €.

Lístky na festival, podujatia či divadlá

Foto: Jaroslav Novák

Majú vaši blízki obľúbený festival, na ktorý chcú ísť, respektíve každý rok chodia? Kúpte im naň vstupenku! Isto viete, že teraz sa tieto ceny lístkov pohybujú v dobrých cenách s porovnaním, keď ich budete kupovať pár dní pred začiatkom festivalu. Napríklad na festival Uprising teraz kúpite lístky len za 40 €.

Na záver už len jedna malá rada. Nekupujte ľuďom to, o čom si nie ste istí, že naozaj chcú. Nikto predsa nechce, aby ostal váš darček pohodený v skrini po zvyšok roka.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )