Purist a Bad Karma Boy idú na spoločné turné. Elektropopové trio Purist a indie-souloví Bad Karma Boy vydali koncom roka 2014 ich dlhoočakávané albumy...

Purist a Bad Karma Boy idú na spoločné turné. Elektropopové trio Purist a indie-souloví Bad Karma Boy vydali koncom roka 2014 ich dlhoočakávané albumy (Colourful Noise, Údolia a Kopce). Teraz sa chystajú spoločne ich odprezentovať na turné po Česku a Slovensku.

bad karma boy

Tvorba Purist a Bad Karma Boy je síce žánrovo rozdielna, no obe kapely majú k sebe blízko nielen po ľudskej stránke. Spoločne predstavujú zvuk novej bratislavskej vlny, s potenciálom uspieť aj za našimi hranicami a určite patria medzi najzaujímavejšie zjavy v rámci domácej alternatívnej scény. Ich najnovšie počiny boli nominované aj v rámci cien Radio_Head Awards, Purist v kategórií Debutový album roka a Bad Karma Boy v kategórií Singel roka. Kombinácia dvojkoncertu ponúkne multižánrový večer, ktorý by mal potešiť fanušíkov elektronického aj gitarového zvuku.

Turné začína 5. marca, koncertom v Pražskom klube La Loca, následne pokračuje v ôsmych slovenských mestách a vyvrcholí 28. marca v Bratislave v Klube Loft.

5/3 Praha, La Loca

7/3 Trenčín, Klub Lúč

13/3 Topoľčany, Nástupište 1-12

14/3 Martin, Mestská Scéna

17/3 Trnava, ArtKlub

19/3 Banská Bystrica, Záhrada

20/3 Prešov, Wave Club

21/3 Košice, Tabačka

27/3 Nové Mesto nad Váhom, Za Rampami, hosť: The Bright Eye

28/3 Bratislava, Klub Loft

Bad Karma Boy (SK) Psychedelický pop po slovensky. Debutový album Bad Karma Boy z rešpektovaného labelu Slnko Records sa skloňoval vo výročných anketách ako jedna z nejlepších česko-slovenských nahrávok roku 2013 a vyniesol im nomináciu na prestížne ceny domácej alternatívnej hudby. Nedávno vydaným druhým albumom Bad Karma Boy ovládli Deezer, zahltili slovenský online priestor pozitívnymi reakciami zo strany médií aj fanúšikov a potvrdili, že sú jedným z najzaujímavejších zjavov slovenskej alternatívnej scény.

[youtube qZYf85u6fuc 720 410]

Purist (SK, UK) Purist sú slovensko-anglická elektropopová kapela, pôsobiaca v Bratislave. V júli 2012 vydali eponymné EP, po ktorom nasledovalo turné po Česku a Slovensku. Ich prvý singel ʻRenaissance‘ si rýchlo získal priazeň médií, video bolo vysielané v rotácií na MTV Czech a singel tri týždne kraľoval rebríčku na Rádiu FM. Aj tento úspech sa pravdepodobne pričinil o nomináciu na ‚Cenu pre najlepšieho nováčika‘ na Radio_Head Awards 2012. Počas krátkej histórie si zahrali na významných medzinárodných festivaloch ako Electronic Beats, Open’er Festival, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivaloch Europavox vo Francúzsku a Waves Bratislava. V apríli 2014 nahrávali svoj debutový album ʻColourful Noise‘ v prestížnych Red Bull Studios v Kodani, ktorý vyšiel 6. decembra 2014.

[youtube u_9Bf-UnJPQ 720 410]

Uložiť článok

Najnovšie články