Developerská spoločnosť Immocap Group, a. s., ktorá má zrekonštruovať podchod na Trnavskom mýte v Bratislave, dnes s hlavným mestom podpísala nájomnú zmluvu.

Tú schválilo mestské zastupiteľstvo ešte koncom septembra, kedy odsúhlasilo prenájom podchodu na 15 rokov, s možnosťou opcie na ďalších päť rokov, za ročné nájomné jedno euro.

trnavske-myto1
Immocap Group

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Martina Šramka sa doterajšie plány stávajú podpísaním zmluvy realitou.Trnavské mýto ako dôležitý dopravný uzol, si zaslúži pekný, plne funkčný a najmä bezpečný a bezbariérový podchod, preto chceme ďalej postupovať tak, aby sme mohli začať so samotnými rekonštrukčnými prácami čo najskôr,“ hovorí Šramko.

trnavske-myto2
Immocap Group

Spoločnosť tak môže začať s projekčnými prácami na podchode, tie  by mali trvať približne tri až štyri mesiace. Následne požiada o potrebné povolenia v rámci povoľovacích procesov. Samotná rekonštrukcia a revitalizácia verejného priestranstva sa odhaduje na zhruba rok. Počas nej bude podchod fungovať v upravenom režime, aby rekonštrukcia ovplyvnila jeho prevádzku čo najmenej. V súčasnosti sa predpokladá, že verejnosť by nový podchod mohla využívať na jar 2018.

trnavske-myto3
Immocap Group

Immocap Group chce vytvoriť z podchodu oddychovú zónu, funkčnú obchodnú časť a bezpečné moderné prostredie. Snahou je vytvoriť zaujímavý mix pre ľudí, ktorí využívajú MHD, ale aj pre tých, ktorí podchodom prechádzajú. Pribudnúť by tu mali po novom aj prevádzky a služby pre verejnosť, napr. obchod s potravinami, občerstvenie či trafika. Zároveň tu bude nepretržitý 24-hodinový kamerový systém a strážna služba, s ktorými sa počíta v rámci prevádzky podchodu. V rámci projektu sa počíta aj s umiestnením elektronických tabúľ s informáciami o príchodoch a odchodoch MHD.

trnavske-myto4
Immocap Group
TASR
Príbehy
0
Komentovať (0)