Foto: Facebook/ Metronome

Podarilo sa jej prežiť mesiac v lesoch bez akejkoľvek pomoci.

Snaha prežiť osamote v divočine pripravila už viacerých ľudí o život. Navonok sa to zdá ako jednoduchá úloha, no ide o náročnejší cieľ, ako by ste si mysleli. Svoje by o tom vedela povedať aj táto žena, ktorá bola celý mesiac stratená v divočine a vďaka pevnej vôli sa jej podarilo prežiť.

Lisa Theris, študentka rádiológie z Louisville, má len 25 rokov, no prežila väčšie dobrodružstvo a nebezpečenstvo ako ľudia o generáciu starší. Podarilo sa jej totiž stratiť v hustom lese v Alabame. Po mesiaci ju našli doškrabanú a dohryzenú chrobákmi, bez prístreška, topánok, tašky alebo mobilného telefónu. Za mesiac schudla 22 kilogramov a prežila aj vďaka tomu, že sa živila len bobuľami a hubami a pila kalnú vodu.

A photo posted on Facebook by Lisa Theris' brother shows the Barbour County woman in the hospital after vanishing nearly a month ago. https://buff.ly/2uDMbeO

Posted by WSFA-TV on Sonntag, 13. August 2017

Judy Garner ju našla nahú na kraji poľnohospodárskej cesty, mesiac po tom, ako ju vyhlásili za nezvestnú. Šoférka si najprv myslela, že v kriakoch pri ceste je jeleň, no keď zastavila auto, uvedomila si, že je to nahá žena. „Objala som ju a priniesla som jej vodu z auta. Objala som ju a snažila som sa ju utešiť. Nemyslím, že by zvládla ešte niekoľko dní v lesoch bez pomoci,“ vyjadrila sa jej záchrankyňa. Po prevoze do nemocnice ju čaká asi mesiac dlhé zotavovanie. Jej starší brat potvrdil, že celá rodina bola nadšená, keď sa dozvedeli, že Lisa žije.

Posted by Lisa Theris on Freitag, 2. Oktober 2015

Lisa polícii povedala, že v 18. júla, kedy sa stratila, bola ešte s dvomi mužmi. Tí sa však rozhodli, že vykradnú poľovnícku chatu. S tým však nechcela mať nič spoločné, a preto sa od nich odpojila. Keďže bola noc a vbehla do lesa, ktorý nepozná, rýchlo sa stratila.

Pozri aj: Švédska horská chata pochovaná v zemi. Teraz si toto unikátne obydlie môžete prenajať a zažiť tak nezabudnuteľnú dovolenku

independent.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)