Foto: Instagram (sultankosen47, nakrezarik)

V Egypte sa stretol najvyšší muž na svete pôvodom z Turecka a svetovo najnižšia žena z Indie.

Muž, ktorého výška o čosi presahuje dva a pol metra, sa volá Sultan Kösen. Tento 35-ročný turecký farmár sa stretol v Egypte s mladou indickou herečkou menom Jyoti Amge, ktorej výška činí len 64 centimetrov. Tento úžasný kontrast dvoch extrémnych ľudí bol zvečnený na fotosérii, ktorá na prvý pohľad môže pôsobiť šokujúco, no zároveň vás zahreje pri srdci, keďže pôsobí celkom spontánne a bezprostredne.

Obaja rekordmani získali svoje vyznamenania v roku 2011 a doposiaľ neboli prekonaní. Sultan sa v roku 2014 stretol s najnižším mužom planéty menom Chandra Bahadur Dangi, ktorý žiaľ umrel v roku 2015. Sultan však prehlásil, že aj napriek extrémnym rozdielom v ich výške, majú s Dangim podobné problémy a že pri pohľade naňho má pocit, že je dobrým mužom. Dangi pri návšteve Londýna povedal, že sa cíti hrdosť a že je poctený možnosťou prezentovať svoj rodný Nepál.

Jyoti v súčasnosti pôsobí ako herečka a hrá v obľúbenom americkom seriáli American Horror Story. Narodila sa v roku 1993 a teda dnes má táto Indka len 24 rokov. Jej extrémne malá výška je spôsobená nanizmom, čo je choroba, pri ktorej sa zastaví rast človeka v treťom mesiaci života. Sultanova výška je naopak spôsobená akromegáliou, rastovou poruchou, vďaka ktorej telo pacienta vylučuje priveľa rastového hormónu.

Pozri aj: Muži načisto vyhynú? Chromozóm Y sa pomaly ale isto vytráca z chromozómovej sady, pre mužov to bude mať katastrofálne následky

unilad.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)