Foto: Truth Entertainment

Ľuboš Belko / / Film
Hollywood je skutočne neľútostné miesto.

Akonáhle sa v ňom presadíte, ste za vodou. No táto cesta si okrem nadania vyžaduje aj obrovské množstvo šťastia, s ktorým sa každý nestretne. Akonáhle však vystrelíte, tiež to ešte neznamená, že ste hviezdou nadosmrti. Ako prehlásil Gilderoy Lockhart v druhom diely Harryho Pottera: „Sláva je nestála.“ A toho si musí byť vedomý každý, kto sa touto tŕnistou cestou vydá.

Práve preto mnoho hviezd, ktoré majú skutočný talent, nevidíme až tak často. Medzi nimi je aj perfektný, akadémiou ocenený, herec Jared Leto. Okrem filmu sa však venuje aj hudbe s kapelou Thirty Seconds to Mars. Svoje filmy si však vyberá veľmi opatrne, a preto len málokedy šliapne vedľa. Mnohokrát nedocenený, no skutočne talentovaný Jared síce za sebou nemá dlhú kariéru, no o to je pestrejšia.

Requiem for a Dream

Requiem za sen je aj po osemnástich rokoch od svojho vzniku stále veľmi obľúbeným a vyhľadávaným titulom, ktorý zmenil životy mnohým ľuďom. Podľa mnohých kritikov ide o Jaredovu životnú rolu a to aj napriek tomu, že išlo o jeho herecké začiatky. Pod taktovkou režiséra Darrena Aronofskeho, ktorý minulý rok divákov šokoval s filmom Matka!, podal Jared skutočne skvelý výkon, ktorý by ste mali za každých okolností vidieť.

Panic Room

Vo filme Úkryt si zahrali hlavné úlohy Jodie Foster a dvanásťročná Kristen Stewart. Leto sa však vo vedľajšej úlohe nenechal zatieniť ani hereckým výkonom Foresta Whitakera. Úkryt je priamym dôkazom toho, že David Fincher je jeden z najšikovnejších režisérov súčasnej dobe a herecké obsadenie si vie vybrať skutočne precízne.

Lord of War

V Obchodníkovi so smrťou síce tiež Leto nedostal hlavnú rolu, no opäť raz nemôžeme ani náznakom povedať, že by si vo filme zahral nevýraznú postavu. Hlavnú úlohu obchodníka so zbraňami si zahral Nicolas Cage, ktorý zastúpil aj úlohu producenta a Jared stvárnil jeho brata. Film režíroval Andrew Niccol, ktorého tvorbu môžete poznať vďaka sympatickým sci-fi filmom Vymedzený čas a Gattaca alebo dráme Truman Show či filmovej adaptácii knihy Stephenie Meyerovej, Hostiteľ.

Chapter 27

Tragický osud aktivistu, hipisáka, filantropa a v neposlednej rade skvelého muzikanta, frontmana kapely The Beatles, Johna Lennona nie je neznámy asi pre nikoho. Za jeho smrť podľa rôznych konšpirácií mohla jeho žena Yoko Ono, no keďže sa opierame o fakty, tieto tvrdenia nebudeme ďalej šíriť. V decembri roku 1980 prišiel do New Yorku muž menom Mark Chapman s úmyslom zabiť tohto geniálneho muzikanta. Leto si zahral Chapmana, za čo sa dočkal veľkého uznania nie len pre skvelé zvládnutie úlohy, no aj pre ohromné množstvo váhy, ktoré dokázal pred natáčaním nabrať a následne zase zhodiť.

Mr. Nobody

Mr. Nobody alebo Pán Nikto je veľmi kontroverzný titul, ktorý sa u masového publika nikdy nedočkal úplného pochopenia. Tento alternatívny kanadský kúsok je adresovaný citlivej skupine intelektuálnych divákov. Film, v ktorom si Jared Leto zahral hlavnú úlohu, sa pohráva s myšlienkou toho, ako naše rozhodnutia ovplyvňujú zbytok nášho života. Nemo Nobody tak vo veku 117 rokov spomína na to, ako sa musel ako malý chlapec rozhodnúť, či zostane s matkou alebo s otcom. Rozpráva však niekoľko rôznych životných príbehov a vôbec nie je jasné, ktorý z nich sa odohral skutočne.

Dallas Buyers Club

Klub poslednej nádeje sleduje príbeh elektrikára v roku 1985, ktorý zisťuje, že má AIDS. Hlavnú úlohu si zahral Matthew McConaughey, ktorého postava prechádza skutočne zaujímavou zmenou. Omnoho zaujímavejšiu postavu si tu zahral Leto, ktorý stvárnil transvestitu. Jeho schopnosť premeny však narozdiel od stvárnenia Lenonovho vraha, sa nezaobišla bez povšimnutia. Za film Klub poslednej nádeje získal Leto Oscara ako najlepší herec vo vedľajšej úlohe.

Blade Runner 2049

Blade Runner 2049 je pokračovaním kultového sci-fi z roku 1982, ktoré čerpá inšpiráciu z tradičných detektívny noir filmov. V antiutopistickej budúcnosti si v prvom filme zahral hlavnú úlohu Harrison Ford. V modernom reboote ho vystriedal Ryan Gosling, pozoruhodné však je, že nejde o remake, no o pokračovanie. Ford sa tak ukázal aj v novom filme. Jared si tu zahral zápornú postavu, vedca Niandera Wallaca a po prvýkrát ho môžeme vidieť v CGI blockbustri.

Pozri aj: Nádej vo vzduchu a divokosť v srdci. Toto je 10 najlepších roadmovies, ktoré vám spríjemnia čakanie na leto

0
Komentovať (0)