Jakub Marian

Predstavte si mapy, ktoré vám ukážu podrobné štatistiky či informácie o jednotlivých štátoch Európy. Nejde však o to, koľko obyvateľov má Európa či jej daný štát, alebo koľko korún dostanú ľudia za svoju prácu. Mapy čecha Jakuba Mariana sú jedinečné.

Zaujímate sa o nutričnú a kongitívnu vedu, možnosti zvýšenia intelektuálnych schopností za pomoci stravy, matematiku, lingvistiku a hudbu s tým, že ste už navrhli nový hudobný nástroj? Ak áno, čítajte ďalej, pretože si budete určite rozumieť s chalanom z Česka, o ktorom bude tento článok. 

Reč je o Jakubovi Marianovi, ktorý sa len tak znenazdajky začal objavovať na našich časových osiach so svojimi mapami Európy. Okrem toho, že sa Jakub zaujíma o presne tie isté veci čo ty, záľubu si našiel aj v slovanských, germánskych jazykoch a vo vytváraní máp. Nejde však len tak o hocijaké mapy Európy. Každá mapa skrýva štatistiky o ktorých sa skoro nikde nehovorí. Chceš vedieť, kde sa nachádza najviac metalových kapiel, kde majú deti najviac prázdnin, v ktorom štáte páchajú ľudia najviac samovrážd alebo ktorá krajina má najvyššie emisie CO2? To všetko, a ešte viac si prečítaš na Jakubových mapách, ktoré sú skutočne unikátne.

Pozri aj: 10 netradičných máp Slovenska, ktoré ti ho ukážu v úplne inom svetle, v akom si ho videli doteraz

interez.sk, Jakub Marian
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )