Foto: instagram.com/instagram.com

Naďa Černá / / Film
Len máloktorí režiséri známych filmov priznávajú, koľko populárnych hercov ich odmietlo, a preto mnohokrát vôbec nevieme o tom, že našu obľúbenú filmovú rolu mohol hrať niekto úplné iný.

Určite ste už počuli o pár filmoch, ktoré mali mať úplne iné herecké obsadenie a v duchu ste ďakovali, že to tak nie je. Alebo možno naopak. Mnohokrát však diváci nemajú možnosť zistiť, kto mal ich obľúbeného filmového hrdinu stvárniť. Toto je 12 filmových rolí, ktoré odmietli známi herci a dnes si ich už v tejto úlohe nevieme vôbec predstaviť.

Smrtonosná pasca – John McClane

wikimedia.org / wikimedia.org

Známy film „Smrtonosná pasca“, ktorý mal vďaka úspechu hneď niekoľko pokračovaní, pozná veľké množstvo divákov. Bruce Willis si tu zahral hlavnú postavu policajta McClane, no nebol prvou voľbou režiséra. Tou bol Arnold Schwarzenegger. Ten však odmietol, pretože vo filme hrali hlavnú zápornú úlohu teroristi s nemeckým prízvukom, ktorý on sám mal. Medzi ďalších kandidátov patrili napríklad Sylvester Stallone, Harrison Ford či Don Johnson.

Iron Man – Tony Stark

wikimedia.org / wikimedia.org

Ak by sa „Iron Man“ začal nakrúcať skôr, mohli by sme v ňom vidieť hviezdy ako napríklad Nicolas Cage či Tom Cruise. Obaja sa totižto ešte v roku 1997 zaujímali o túto filmovú rolu. Kvôli tomu, že sa scenár niekoľkokrát menil a nakrúcanie začalo až v roku 2006, obaja herci už záujem nemali a rolu získal Robert Downey Jr.

Matrix – Neo

wikimedia.org / wikimedia.org

Tvorcovia filmu „Matrix“ chceli zo začiatku do filmu obsadiť Willa Smitha, ktorý bol už známy z filmov „Muži v čiernom“ či „Deň nezávislosti“. Smith bol však zaneprázdnený, a preto ponuky putovali ďalej. Dostali sa aj k takým menám, ako napríklad Leonardo DiCaprio, Tom Cruise či Ewan McGregor. Nakoniec však rolu získal Keanu Reeves.

Titanic – Jack Dawson

flickr.com / wikimedia.org

Určite mnohých prekvapí, keď zistia, ktorí herci mali hrať rolu Jacka v slávnom Titanicu. Prvou voľbou režiséra Jamesa Camerona bol Matthew McConaughey. Ten však nemal o filmovú rolu vôbec záujem, aj keď mu Cameron dal niekoľko šancí. Druhým na rade bol Leonardo DiCaprio, ktorý úlohu prijal a spravil veľmi dobre. O úlohu mali však záujem aj herci Christian Bale a Macaulay Culkin.

Batman (1989) – Batman

wikimedia.org / wikimedia.org

Existuje niekoľko spracovaní známeho príbehu o Batmanovi. Vo filme z roku 1989 si zahral hlavnú úlohu Michael Keaton, no nebol prvou voľbou režiséra. Omnoho väčšie a výraznejšie šance mal už vtedy skúsený Mel Gibson, ktorý si spomedzi viacerých ponúknutých filmových úloh mohol vyberať. Mel však odmietol, pretože si myslel, že film nebude úspešný. Trochu sa však prerátal, pretože film zarobil viac ako 400 miliónov dolárov. Inými kandidátmi na hlavnú úlohu boli napríklad Charlie Sheen, Pierce Brosnan či Bill Murray.

Divoký Django – Django

wikimedia.org / wikimedia.org

Vo filme Divoký Django v roku 2012 si zahral hlavnú úlohu Jamie Foxx. Ešte predtým však bola ponúknutá Willovi Smithovi, ktorý ju aj prijal. Vyžadoval však, aby boli niektoré dôležité časti zo scenáru prepísané. To sa scenáristom nepáčilo, odmietli to, a preto si Will Smith hlavnú úlohu ani nezahral. Herci ako Tyrese Gibson, Michael Kenneth Williams či Idris Elba sa takisto pokúsili získať túto úlohu.

Ja, legenda – Dr. Robert Neville

wikimedia.org / wikimedia.org

Film „Ja, legenda“ z roku 2007 mal vyjsť omnoho skôr. Jeho uvedenie do kín bolo naplánované v polovici deväťdesiatych rokov a hlavnú úlohu si mal zahrať Arnold Schwarzenegger. O túto úlohu bojovali aj Michael Douglas, Tom Cruise či Mel Gibson. Film bol však veľmi temný a počas prvej hodiny vo filme nebol takmer žiadny dialóg či monológ. Práve preto bolo nakrúcanie zrušené. Myšlienka filmu však ostala a v roku 2002 sa projekt znovu oživil. Hlavnú úlohu si však zahral Will Smith.

Pretty Woman – Edward Lewis

instagram.com / instagram.com

Romantický príbeh o prostitútke a opustenom obchodníkovi videl snáď každý. Len málokto si však vie predstaviť v hlavnej úlohe namiesto Richarda Gere niekoho iného. Postavu Edwarda však najprv získal Al Pacino, ktorý dokonca s Juliou Roberts skúšal niektoré scény. Až neskôr však zistil, že o film nemá záujem a rola pripadla Richardovi. Denzel Washington, Daniel Day-Lewis či Christopher Reeve boli ďalšími hercami, ktorí mali o rolu záujem.

Pretty Woman – Vivian

instagram.com / instagram.com

Nielen mužská hlavná postava vo filme „Pretty Woman“, ale aj tá ženská mala byť najprv iná. Spoločnosť, ktorá produkovala film, však nechcela, aby hlavnú úlohu hrala Julia Roberts, a preto dostali šancu aj iné herečky. Najpravdepodobnejším výberom bola Diane Lane, ktorá však nemala dobré vzťahy so štábom, a preto z filmu odstúpila. Ďalšou kandidátkou bola Michelle Pfeiffer, no nakoniec úlohu získala Julia Roberts.

Piráti Karibiku – Jack Sparrow

instagram.com / instagram.com

Postava Jacka Sparrowa vo filme „Piráti Karibiku“ bola ponúknutá viacerým hercom, ako napríklad Hughovi Jackmanovi, Jimovi Carrey či Matthewovi McConaughey. Tí však nemali záujem a tak si túto postavu zahral Johnny Depp.

Krstný otec – Michael Corleone

instagram.com / instagram.com

Úlohu Michaela Corleone obsadil režisér filmu „Krstný otec“ len 3 týždne pred samotným nakrúcaním. Dôvod bol najmä ten, že spoločnosť Paramount chcela populárnych hercov vo filme, ako napríklad Warren Beatty či Robert Redford. Všetci však odmietli. Rovnako odmietol aj Dustin Hoffman, ktorý v tom čase bol už známym hercom. Francis Coppola, režisér filmu, však podporoval Al Pacina a myslel si, že je skvelý. Vďaka tomu získal herec možnosť hrať vo filme.

Päťdesiat odtieňov sivej – Christian Grey

instagram.com / instagram.com

Nemusíme sa ani čudovať, že režisér filmu „Päťdesiat odtieňov sivej“ chcel obsadiť do hlavnej mužskej úlohy niekoho známeho. Pripadali do úvahy dvaja herci a to Robert Pattinson a Ryan Gosling. Pattinsona však režisér odmietol, pretože si myslel, že by ho diváci po jeho veľkej úlohe vo filme „Súmrak“ neprijali dobre. Gosling odmietol a preto túto úlohu získal Jamie Dornan.

Pozri aj: Videli ste už túto neuverejnenú scénu z Titanicu? Ľudia sa pýtajú, prečo sa do filmu nedostala, keďže vďaka nej by bol Titanic oveľa lepší

brightside.me
0
Komentovať (0)