Foto: Twitter (shanghaidaily)

Na záberoch z Číny sa ukázali odporné a nehumánne praktiky miestnej polície.

Na východe Číny v provincii Ťiang-su boli privolaní dvaja policajti do štvrte Jiangning. Na ulici sa pohyboval malý túlavý psík, ktorý okoliu prekážal. Po tom, čo polícia na miesto dorazila, nebola vybavená klietkou, a tak psa priviazala a ťahala popri aute, na dva kilometre vzdialenú policajnú stanicu.

Úbohý psík ledva stíhal cupkať vedľa auta. Neskôr sa už len labkami šmýkal po betóne, zatiaľ čo policajné auto bolo stále v pohybe. Táto hlúpa a chorá praktika sa samozrejme okamžite stala tŕňom v oku internetových používateľov.

Malý vystresovaný psík nevládal za autom utekať, no našťastie sa do cieľa dopravil vcelku. Čínska polícia sa za skutky strážnikov ospravedlnila a uviedla, že v budúcnosti bude dbať na to, aby sa pri odchyte zvierat s nimi zaobchádzalo humánnejšie. Ich obhajobou mal byť fakt, že nemali klietku.

Ázijská divízia organizácie PETA skutok odsúdila a žiada, aby boli strážnici potrestaní. Taktiež uviedla, že psík, ktorý trpel niekoľkými kožnými ochoreniami, bol premiestnený do vyhovujúcich podmienok a mal by čoskoro nájsť lepší domov.

Pozri aj: Zabudnite na bežných domácich miláčikov. Tento ruský pár sa rozhodol chovať 130 kilového medveďa

unilad.co.uk