Foto: Instagram (svetlan_nko69)

Ako domáce zviera ľudia väčšinou chovajú malé hlodavce, mačky, psy alebo vtáčiky.

Rusko musí ísť vždy proti prúdu a výnimkou nie je ani tento manželský pár. Svetlana a Jurij Panteleenkovci spoločne chovajú medveďa, ktorý má v súčasnosti 23 rokov, váži 130 kilogramov a meria vyše dvoch metrov.

Manželia si toto zviera adoptovali, keď malo len tri mesiaci. Medveď Stepan vtedy prišiel o svoju matku a bol v otrasnom stave. Svetla a Jurij sa ho ujali a už vyše dvoch dekád tvorí neodmysliteľnú súčasť ich domácnosti.

Napriek tomu, že je Stepan krotký medveď, stále ide o divoké zviera, a tak určite nie je bezpečné ho držať v domácnosti. Panteleenkovci sú však zjavne odvážny pár. „Stepan má najradšej maznanie sa na gauči,“ povedala Svetlana pre britský Sun.

„Medveď domáci“ denne zožerie 25 kilogramov rýb, zeleniny a ovocia, ktoré si manželia pestujú priamo na záhrade. „Stepan je veľmi sociálne založený medveď, ktorý miluje ľudí,“ dodáva Svetlana. „Napriek tomu, čo si ľudia myslia, vôbec nie je agresívny.

Čo si myslíte o tomto netradičnom domácom miláčikovi vy?

Pozri aj: Zábery ako z rozprávky. Fotograf zachytil kúzelný vzťah koní a ľadovej zeme Islandu na týchto magnetizujúcich snímkach

ladbible.com