foto: Pxhere, TASR - Roman Hanc (ilustračné)

Uvažujete do ktorej školy poslať svoje dieťa?

Prípadne sa rozhoduje kam ďalej? Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy vytvoril rebríček, ktorý by vám mohol toto rozhodovanie trochu uľahčiť. Výber tej správnej školy býva celkom tuhý oriešok, ak však viete kam sa máte pozerať, veci sa odrazu stávajú omnoho jednoduchšími.

Na stránke inštitútu (INEKO) sa objavil rebríček, ktoré tieto školy hodnotí z hľadiska toho, aké uplatnenie budú mať stredoškoláci potom, čo svoje štúdium ukončia maturitnou skúškou. Tiež sa však brali do úvahy mimoriadne výsledky žiakov, pridaná hodnota v slovenskom jazyku, výsledky inšpekcie a podieli absolventov stredných škôl prijatých na štúdium na vysokých školách na Slovensku.

Unsplash

Tiež sa však nezabúdalo na finančné zdroje škôl, to do akej miery učitelia využívajú informačné technológie a  zapojenie škôl do vzdelávacieho programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Množstvo údajov, ktoré inštitút analyzoval nakoniec prezradili, že najlepšou základnou školou na Slovensku je základná škola na Krosnianskej 4 v Košiciach, najlepšia stredná odborná škola je obchodná akadémia na Kukučínovej 2 v Trnave a najlepšie gymnázium je Gymnázium Jura Hronca na Novohradskej 3 v bratislavskom Ružinove.

Desiatku najlepších škôl z každej kategórie si môžete pozrieť nižšie. Hodnotenie vypovedá o údajoch získaných za kalendárny rok 2017 a preto sa môže v budúcnosti poradie týchto škôl meniť.

INEKO
INEKO
INEKO

Pozri aj: Vedci objavili nový orgán v našom tele. Môže mať obrovský dopad na to, ako liečime rakovinu

ineko.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)