Foto: Igor Hanečák

Všetko sa to začalo nápadom umiestniť do starého a neupraveného podchodu neďaleko vlakovej stanice v Poprade niekoľko tlačených grafík projektov “ArtHa” a “KnowThem?” ako pokus priniesť do tohto miesta trochu kultúry.

Prvotné očakávanie bolo jasné – práce hneď niekto zničí, a tak bolo v pláne ich neustále dopĺňať, až kým si na ne ľudia nezvyknú. Na prekvapenie autora však ničenie neprišlo. Nápad sa páčil ľuďom každej vekovej kategórie i skupiny a mohlo sa tak v udalostiach pokračovať ďalej.

Za peniaze, vyzbierané na vernisáži, sa začal stavať Do It Yourself skate bazén a zaplatila sa aj druhá vernisáž, ktorá sa už podobala malému festivalu, na tretej sme mohli zaplatiť veľkoformátovú tlač, potom pribudol freeshop, ktorý bol tiež plánovaný na jeden týždeň a funguje už pol roka (prines čo chceš, dones čo nechceš). To znamenalo, že prišla aj štvrtá spoločná výstava a blíži sa rok od inštalovania prvých prác. Nuž a ten sa chystáme patrične osláviť.

Patrične však neznamená „nakaliť sa jak blázen“, ale priestor upraviť ešte viac. Začalo to ako pokus a bude to tak pokračovať, tentokrát skúsime spojiť zábavu, kultúru, umenie a hudbu spolu s UPcykláciou a premenou priestoru. Priestor upraceme, budeme pokračovať v stavaní bazénu a posedenia, upravíme freeshop a to všetko z odpadových materiálov. Pridáme k tomu workshopy, robenie machových stien, maľovanie priestoru, muziku a príjemný záver každého dňa.

Či už máte záujem pridať sa ako hostia, ako pracanti či ako súčasť programu, ste vítaní. Budeme tam každý deň od nejakej tretej (mnohí aj skôr) a hodí sa nám každá pomocná ruka.

Pozri aj: Zdvihne jedna kvapka more? Len 22-ročný Igor mení svet maličkosťami a inšpiruje aj ostatných (Rozhovor)

Príbehy
0
Komentovať (0)