Foto: Koláž (Facebook.com)

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí žijú sociálnymi sieťami a internetom, určite poznáte slovo "meme".

V dnešnej dobe je fenomén „meme“ veľmi obľúbený a používa ho takmer každý používateľ sociálnych sietí. Ich popularita je veľká najmä vďaka tomu, že dokážu presne vystihnúť situáciu, v ktorej sa daný človek nachádza a takisto dokážu aj pobaviť. Práve na týchto fotografiách a vo videách figurujú ľudia, ktorí sa tam dostali len náhodou. 

Určite si aj vy pamätáte alebo možno aj stále používate „meme“ s prekvapeným výrazom psa či prekvapeným výrazom dievčatka. Títo ľudia, či dokonca aj zvieratá, sa po čase zmenili, vyrástli alebo zostarli. Takto dnes vyzerajú známe „celebrity“, ktorých čudné a zábavné výrazy sú navždy zaznamenané na internete.

Sam Griner – Úspešné dieťa

Gepostet von Sam Griner, Success Kid am Mittwoch, 19. August 2015

Gepostet von Sam Griner, Success Kid am Samstag, 26. August 2017

Toto meme vzniklo v roku 2007, kedy Laney Griner nahrala na Flickr fotku svojho syna, ako sa pokúša zjesť piesok. Na začiatku meme znamenalo „Neznášam hrady z piesku“, no Laney sa tento význam nepáčil. Dôvod bol najmä ten, že Sam miloval pieskové hrady a vo výsledku to vyzeralo tak, že jej syn šikanuje iné deti tým, že im ničí niečo, čo si vybudovali. Práve preto bola veľmi rada, keď sa ujal druhý význam, ktorý znamená „Úspešné dieťa“. Po viac ako desiatich rokoch vyrástol z malého dieťaťa skoro dospelý chlapec.

Zoe Roth – Dievčatko pri horiacom dome

me(me)

A post shared by zoë (@zoeroth) on

Známa fotografia vystrihnutá ako z hororu, na ktorej sa nachádza v popredí dievčatko s úsmevom a v pozadí horiaci dom, bola odfotená v januári 2004 počas požiarnickeho výcviku v Severnej Karolíne. Pri pozorovaní horiaceho domu odfotil Dave svoju dcéru Zoe, ktorá sa až desivo usmievala. Dnes je zo Zoe už dospelá žena.

Chloe – Nahnevaný pohľad do strany

❤️

A post shared by Lukas (@slavko.dumas) on

12. septembra 2013 pridal užívateľ KAftC video s názvom „Lily’s Disneyland Surprise… AGAIN,“ v ktorom môžete vidieť reakciu dvoch sestier, Lily a Chloe, na to, že pôjdu do Disneylandu. Kým staršia sestra Lily je tak šťastná, že až plače, mladšia Chloe má na tvári rozrušený až nahnevaný pohľad, ktorý je na internete známy pod názvom „Side-Eyeing Chloe“.

Mia Talerico zo seriálu „Good Luck Charlie“

Toto meme bolo vytvorené z jednej scény Disneyho seriálu „Good Luck Charlie“. Význam tohto obrázku sa používa ako synonymum pre vetu „Ja neviem“.

Laina Morris – Prehnane upätá priateľka

youtube.com

V roku 2012 pridala Laina Morris video, ktoré je paródiou na známu pieseň Justina Biebera „Boyfriend“. Video odoslala aj do Bieberovej súťaže na propagáciu jeho nového parfumu „Girlfriend“ a tak sa z jej videa stalo známe meme, ktoré ju prenasleduje dodnes.

Zeddie Smith – Veľmi fotogenický muž

Zeddie Smith je takisto populárnou „celebritou“ z meme obrázkov. Táto fotografia vznikla v roku 2012, kedy bežal Cooper River Bridge Run.

Doge

U guys asked for it

A post shared by 🌴 𝗦𝗲𝗯𝗮𝘀 🌴 (@smug.shibe) on

Pri tomto meme si môžete byť istí, že ak vám to nevyjde s úspešnou kariérou na sociálnych sieťach, stále môžete zapojiť svojho psa. 23. februára 2010 pridala japonská učiteľka Atsuko Saro niekoľko fotografií svojho adoptovaného psa Kabosu na svoj blog. Medzi týmito fotografiami sa nachádzala aj jedna veľmi zvláštna, kde pes sedí na gauči, zatiaľ čo pozerá bokom do kamery. Od tohto momentu sa z neho stal pes „Doge“.

Michael McGee – Chlapec, ktorý sa snaží zastaviť nepríjemné plyny vedľa pekného dievčaťa

Trying to hold a fart next to a cute girl in class

2. marca 2014 pridal jeden používateľ Redditu fotografiu s popisom „Keď sa snažíte zastaviť nepríjemné plyny pri peknom dievčati v triede“. Fotografia sa stala okamžite obľúbenou po celom internete a získala si slávu aj ako meme, ktoré sa dodnes používa.

Maggie Goldenberger – Milovníčka kníh

Gepostet von Maggie Goldenberger am Mittwoch, 22. Februar 2017

Toto meme uzrelo svetlo sveta 14. marca 2012 s popisom „Len majitelia kníh sa usmievajú.“ Dievča, ktoré sa nachádza na tejto fotografií je Maggie Goldenberger, ktorá tvrdí, že fotografie boli vytvorené v štvrtej alebo piatej triede.

Grumpy Cat

Meet grumpy cat from pics

A post shared by Grumpy Cat (@realgrumpycat) on

Grumpy Cat je prezývka pre mačku Tardar Sauce, ktorá sa stala slávnou hneď po pár fotografiách. Môže za to najmä jej unudený, až nahnevaný výraz, ktorý sa dostal na Reddit koncom septembra 2012.

Silvia Bottini – Svetový problém

Žena z tohto meme je v skutočnosti veľmi známa talianska herečka, ktorá vyhrala už niekoľko cien.

Pozri aj: Majster vo Photoshope opäť baví celý internet. Ľudia mu posielajú fotografie na úpravu, on si z nich vždy poriadne vystrelí

boredpanda.com
Príbehy
0
Komentovať (0)