Foto: Ben Lack

katka / / Zviera
Pracovníčka Dogs Trust našla psíka v zúboženom stave. Tvrdí, že ide o najhorší prípad za 30 rokov.

Malého opusteného psíka, ktorého našli potulujúc sa po ulici, takmer nikto nespoznal. Jeho srsť bola tak veľmi zlepená a zamotaná, že mu olupovala kožu z tváre. Malý psík plemena Lhasa Apso dostal meno Vojak.

Záchranárka ho našla na uliciach Leedsu a okamžite ho odniesla do útulku Dogs Trust. Tam usúdili, že pes pravdepodobne nebol ostrihaný dlhé mesiace. Pracovníci zo začiatku neboli schopní ani rozoznať, že ide o psa, nie to o akú rasu ide.

 

Ben Lack
Ben Lack

Nevedeli sme predpokladať, akú má šancu to zvládnuť. Uľavilo sa nám, keď začal znova jesť a dúfame, že to bude stále lepšie a lepšie,“ hovorí manažérka útulku. Najhoršie však bolo to, že zlepená srsť mu doslova zlupovala kožu z tváre. Okrem toho mal prednú labku prilepenú k uchu.

Ben Lack
Ben Lack

Veterinári však stáli pred otázkou, či nebude jednoduchšie psa uspať, keďže nebolo jasné, či toľkú bolesť znesie. Nakoniec sa rozhodli pre anestetiká, aby ho mohli jednoduchšie oholiť. Našťastie sa mu už uľavilo a po troch dňoch, keď sa prebudil, začal pomaly jesť.

Ben Lack

Je neospravedlniteľné nechať psa dostať sa do takéhoto štádia, no našťastie sa ho rýchlo ujala rodina, pri ktorej je spokojný a šťastný.

Pozri aj: Zúfalo sa snažil pomôcť svojmu kamarátovi. Srdcervúce video je jasným dôkazom toho, že pes je najvernejší priateľ

The Sun
0
Komentovať (0)